Українці привезли 4 медалі з чемпіонату світу з ушу Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.11.2009 15:51 · Розділ: Спорт

В Торонто (Канада) відбувся 10-й Чемпіонат світу з ушу. Більше тисячі майстрів східних єдиноборств найвищого класу з 70 країн світу приїхали змагатися за звання найкращих. Національну збірну України представляли чотирнадцять атлетів і шість тренерів на чолі з головним тренером збірної України, Олегом Чакановим.

Змагання проходили за програмами ушу-таолу (виконання форм і комплексів без зброї і зі зброєю) і ушу-саньшоу, якою передбачається проведення поєдинків. Двобої проходять за міжнародними правилами - в повний контакт, але, при цьому, спортсмени повинні надягати захисне спорядження: шолом, нагрудник і боксерські рукавиці.

Фрагмент зі змагання. Фото взято з сайту wushu.pp.ua
Фрагмент зі змагання. Фото взято з сайту wushu.pp.ua

Українські атлети беруть участь в цьому престижному світовому форумі ушу з 1993 року. Нинішні змагання стали найбільш успішними для наших спортсменів. Зокрема, майстри спорту міжнародного класу Андрій Коваль (Київська область, м. Бровари), Сергій Романюк (м. Одеса), Олексій Носач (Донецька область, м. Дебальцево) завоювали срібні нагороди в командних змаганнях за програмою ушу-таолу (ушу-дуйлянь - «заплановані поєдинки», під час яких спортсмени, знаючи рухи один одного, демонструють мистецтво володіння різними видами зброї: шаблею, мечем, списом і т. д.).

Бронзову нагороду з ушу-саньшоу отримав майстер спорту, Тарас Горобець (Сумська обл, м. Глухів), поступившись у півфіналі чемпіонові світу і триразовому чемпіону Європи, французу Мусу Ніангану. До речі, Тарас Горобець став першим за всю історію українського ушу, хто отримав ліцензію на участь в Кубку світу (проводиться тільки за програмою ушу-саньшоу).

Вручення нагороди майстру спорту Тарасу Горобцю. Фото взято з сайту wushu.pp.ua
Вручення нагороди майстру спорту Тарасу Горобцю. Фото взято з сайту wushu.pp.ua

Справжнім успіхом для молодої спортсменки Олени Шкут стало шосте місце в програмі ушу-таолу і шосте місце в парному виступі разом з Анною Варламовою.

За результатами загальнокомандного заліку українська збірна з ушу зайняла 13 місце в загальносвітовому рейтингу, поступившись лише традиційно сильним командам азіатського континенту, Росії та Італії. Крім того, визнанням досягнень України в розвитку ушу стала участь у чемпіонаті світу і наших суддів - Володимира Федорцова, - судді міжнародної категорії з ушу-таолу з м. Одеса та Сергія Заміри, судді міжнародної категорії з ушу-саньшоу (Київська область). Зараз світове співтовариство готується до проведення у вересні 2010 року в Пекіні Всесвітніх Ігор Єдиноборств.

Вручення нагород переможцям. Фото взято з сайту wushu.pp.ua
Вручення нагород переможцям. Фото взято з сайту wushu.pp.ua

А зараз закінчується процес визначення системи ліцензування на ці змагання. Але вже відомо, що перші ліцензії отримають учасники минулого чемпіонату світу, а отже є надія і в українських атлетів, які посіли призові місця.

Наші ж спортсмени після невеликого, але заслуженого відпочинку, почнуть підготовку до чемпіонату Європи, який відбудеться в березні 2010 року в м. Анталія (Туреччина).

Джерело wushu.pp.ua


Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Як правильно стрибати на скакалці

  Як правильно стрибати на скакалці · lesya · 13.11.2016 14:31

  На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.