Австралійським коалам загрожує вимирання Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.11.2009 15:11 · Розділ: Природа

Австралійські коали можуть повністю зникнути за найближчі 30 років. Про це свідчить дослідження, проведене Австралійським фондом захисту коал (Australian Koala Foundation).

За даними фонду, чисельність цих тварин в дикій природі може бути значно переоцінена. Так, згідно з офіційною статистикою, популяція коал складає більше 100 тисяч особин, однак підрахунки фахівців фонду показують, що в даний час на волі мешкає не більше 43 тисяч тварин.

Коала готується до трапези. Фото взято з сайту wikipedia.org
Коала готується до трапези. Фото взято з сайту wikipedia.org

Свої висновки вчені роблять на основі проведеного масштабного дослідження, в рамках якого вони оцінювали чисельність популяції коал, використовуючи дані з 1800 регіонів.

Як приклад різкого зменшення чисельності тварин, вчені наводять такі дані. Коли дослідники вивчали північну частину австралійського штату Квінсленд, де за офіційними даними десять років тому жило понад 20 тисяч особин, то за чотири доби пошуку команда з восьми осіб не зустріла жодну коалу.

Австралійська коала. Фото взято з сайту zastavki.com
Австралійська коала. Фото взято з сайту zastavki.com

На думку екологів, основною причиною такого скорочення кількості тварин є знищення людиною їх природних ареалів проживання. Крім цього серйозну проблему для коал становить зниження якості їхньої основної їжі - евкаліптового листя. Останній факт викликаний глобальним потеплінням.

Коала — невелика тварина з пружним тілом, довжиною 60—82 см; маса дорослих особин коливається від 5 до 16 кг. Вдень вони сплять до 20-21 годин на добу а вночі лазять по гілках та шукають собі їжу. Навіть якщо тварина не спить, вона годинами може сидіти нерухомо на одному місці. Тому в людей склалося враження, що це дуже повільні та неповороткі істоти. Проте, вони спритно стрибають з дерев, швидко рухаються по землі і не менш жваво та вміло знову вилазять на найближче дерево, де вони почуваються в безпеці. Крім того, коали чудові плавці.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу