Названо технології, які зникнуть в 2010 році Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.11.2009 12:29 · Розділ: Цікаві факти

Найбільша в Європі роздрібна мережа електроніки, Pixmania склала список пристроїв і технологій, які швидше за все зникнуть до кінця наступного року.

На першому місці опинилися DVD-плеєри. На думку менеджерів, їх витіснить формат Blu-ray, а також цифрова дистрибуція фільмів через ігрові приставки та комп'ютери. Факси вже давно знаходяться під загрозою зникнення, але 2010 року вони вже точно не переживуть завдяки поширенню смартфонів з сенсорними екранами, які підтримують цифрові підписи.

Крім того, смартфони зроблять непотрібними GPS-навігатори - відповідні програми супутникової навігації, доступні для завантаження з інтернету, коштують набагато дешевше спеціальних гаджетів.

Застаріють контролери ігрової приставки Wii під назвою Wii Remote. Технологія Project Natal корпорації Microsoft дозволяє відстежувати рухи гравця без всяких палиць, які треба стискати в руках. Новинка, розроблена для приставки Xbox 360, з'явиться в продажу до кінця 2010 року. Втім, популярність цієї консолі набагато відстає від попиту на Wii (31 мільйон проти 56 мільйона проданих пристроїв у всьому світі), так що цей прогноз зроблений трохи зарано.

Важко погодитися і з тим, що людство відмовиться від зарядних пристроїв для мобільних телефонів. Система бездротової зарядки Touchstone смартфона Palm Pre поки використовується тільки лідерами і не стала стандартом для всієї індустрії. Однак, ще один гаджет - телефон Nokia N79 Eco - тепер обходиться без зарядних пристроїв, перейшовши на USB.

Рано прощатися і з комп'ютерною мишею. Так, поширення технології сенсорних екранів і вихід ОС Windows 7, що підтримує роботу з мультисенсорними моніторами, можуть призвести до зниження продажів звичного пристрою, але до зникнення - навряд чи.

Крім того, наступного року ми назавжди втратимо (але ніколи не забудемо) такі речі, як аналогові телевізори, стаціонарні телефони, електронні захисні ключі-заглушки і кредитні картки з мікросхемою і пін-кодом.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу