Внесено уточнення в теорію формування пам'яті Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.11.2009 11:21 · Розділ: Наука

Експерименти нейробіологів з Коледжу при Лондонському Університеті (Великобританія) вважають, що загальноприйняті уявлення про чіткий поділ механізмів формування короткочасної та довготривалої пам'яті в людини не відповідають дійсності.

В основі сучасної «теорії пам'яті» лежать результати спостережень за хворими на амнезію, яка найчастіше викликається ушкодженнями гіпокампу. У таких пацієнтів порушується здатність до формування довгострокової пам'яті, однак вони можуть нетривалий період часу пам'ятати будь-які дані (наприклад, номер телефону). Звідси фахівці зробили висновок про те, що гіпокамп не бере участі у формуванні короткочасної пам'яті.

Автори працювали з групою хворих, у яких була діагностована скронева епілепсія зі склерозом гіпокампу. Учасникам експерименту демонстрували звичайні фотографії (скажімо, знімки житлової кімнати зі столом та стільцями) і просили їх запам'ятати деталі зображення. Через п'ять секунд експериментатори оцінювали, наскільки добре пацієнти впоралися із завданням, а через 60 хвилин - повторювали цю процедуру; паралельно проводився запис активності мозку хворих методом магнітоенцефалографії.

Мозок хворого, який страждає на склероз гіпокампу. Гіпокамп позначено червоними стрілками. Фото взято з сайту compulenta.ru
Мозок хворого, який страждає на склероз гіпокампу. Гіпокамп позначено червоними стрілками. Фото взято з сайту compulenta.ru

Як і передбачалося, через годину учасники вже не впізнавали показані їм раніше знімки, але утримувати інформацію в пам'яті протягом п'яти секунд їм вдавалося. Разом з тим, відтворити деталі фотографії - особливості розташування предметів на них - хворі не могли і через п'ять секунд.

На думку вчених, ці результати свідчать на користь існування двох окремих механізмів формування короткочасної пам'яті: один з них ніяк не пов'язаний з гіпокампом, а робота другого, навпаки, порушується при пошкодженні цієї частини мозку.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.