Цільні злаки допоможуть подолати гіпертонію Автор: Lesly · Опубліковано: 10.11.2009 16:49 · Розділ: Краса і здоров'я

В ході нещодавно проведеного дослідження, як повідомляють американські дієтологи, було встановлено, що цільні злаки знижують ризик розвитку гіпертонії. Наприклад, люди, що вживали близько 54 г цільних зерен в день на 19% рідше страждали від проблем з підвищеним артеріальним тиском, порівняно з учасниками експерименту, що вживали мінімальну кількість таких продуктів.

А всі переваги цих продуктів криються в тому, що зовнішня оболонка та насіннєвий зародок зерна не видаляються в процесі шліфування та очищення, а отже зберігаються і всі поживні речовини. Якщо говорити більш точно, цільні злаки містять: зовнішню оболонку, багату клітковиною, яка сприяє зниженню рівня холестерину, висівки, що здатні знижувати рівні тригліцеридів і багатий вітамінами та мінералами зародок, що захищає та зміцнює внутрішні стінки судин.

Продукти з цільного зерна знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань, нормалізують процеси травлення, а також здатні запобігати розвитку гіпертонії. Фото взяте з сайту thatsfit.com
Продукти з цільного зерна знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань, нормалізують процеси травлення, а також здатні запобігати розвитку гіпертонії. Фото взяте з сайту thatsfit.com

Одна з порад, яку дають фахівці бажаючим перейти на вживання цільних зерен - почати вживати коричневий нешліфований рис замість білого. Білий рис – це фактично очищена, в основному крохмалиста "серцевина" коричневого рису; при цьому, разом з оболонкою видаляються і всі необхідні людському організму поживні речовини. Крім того, незамінними в раціоні кожної людини вважаються хліб з цільного зерна, каші з вівса, проса, ячменю та гречки.

Однак, яку б їжу ви не вживали, не варто нехтувати старим добрим правилом, яке нещодавно здобуло наукове підтвердження (детальніше про це дивись тут): їсти не поспішаючи, ретельно пережовуючи їжу. І особливо це стосується продуктів з цільного зерна, основна стадія перетравлення якого відбувається саме в роті. Тому, якщо ви ретельно не пережовуєте такі продукти, то, відповідно, отримуєте мінімум користі від них.

Джерело: bpassoc.org.uk


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.