Параліч будуть лікувати за допомогою наночасток Автор: Вікторія · Опубліковано: 10.11.2009 15:29 · Розділ: Медицина

Вчені з університету Пердью (Purdue University), США, пропонують новий спосіб лікування паралізованих людей. Ставити на ноги таких хворих можна, якщо робити їм ін’єкції наночасток в хребет. Експерименти на щурах показали, що наночастинки можуть діяти як «лейкопластир», відновлюючи пошкоджені нерви.

Зокрема, паралізованим гризунам в хвости ввели мікроскопічні частинки під назвою міцели, які за розміром в 100 разів менші червоних кров'яних тілець. Після цієї процедури у тварин відновилася рухливість всіх кінцівок. Втім, як зазначають фахівці, на випробування і дослідження піде ще не один рік, перш ніж за допомогою даної методики почнуть лікувати людей.

Проте, вже в 2010 році онкологічних хворих будуть лікувати з допомогою цієї методики - за допомогою наночастинок, які знищують ракові клітини. Вони доставляють у злоякісні пухлини великі дози антиракових ліків і вбивають ракові клітини, які не може знищити імунна система хворого. При цьому не будуть спостерігатися побічні ефекти від хіміотерапії, тобто саме лікування буде більш дієвим.

Тим часом, вчені Коледжу Лондонського університету (University College London), Великобританія, розробляють методики, які дозволять використовувати наночастинки для знищення ракових пухлин. Фактично, це будуть крихітні магніти, що нагріватимуть і, тим самим, знищуватимуть ракові клітини, не пошкоджуючи здорові.

Залізооксидні наночастинки можна прикріплювати до антитіл або вприскувати в стовбурові клітини, які здатні виявляти в організмі ракові клітини. Таким чином, вони потрапляють просто всередину пухлини і вже там починають діяти.

Джерело vokrugsveta.ru


Інші новини розділу