В Італії виявлено прижиттєві копії фресок Рафаеля Автор: Вікторія · Опубліковано: 11.11.2009 11:45 · Розділ: Культура

Вирішивши розширити свою квартиру, яка розташовувалася в покинутій середньовічній вежі, що, як вважається, була частиною військової фортеці в Сівітавеккіа - портовому місті на захід від Риму, Де Паоліс, знімаючи штукатурку зі стіни, спочатку помітив зображення меча Святого Петра, а потім і його руки. Таким чином італієць виявив копії фресок, які знаходяться в Еліодорскому залі станців Рафаеля. Мистецтвознавці вважають, що копії були написані Уго да Карпі, майстром епохи Відродження, відомим різьбленням по дереву, будучи ще студентом.

Станца д'Еліодоро - одна з чотирьох, покритих фресками Рафаеля та його учнів, кімнат що належали до особистих апартаментів папи Юлія II в Апостольському палаці, який нині входить в комплекс Ватиканських музеїв, перебуваючи поряд із Сикстинською капелою.

У квартирі Де Паоліса збереглося близько 50 квадратних метрів копій. Вони сильно пошкоджені, але місцями добре помітні. Копії трохи менші оригіналу, написаного на початку XVI століття, де зображено небесний захист, що надається Ісусом Христом Католицькій церкві.

Деталь однієї з фресок, що зображає апостола Павла. Фото взято з сайту compulenta.ru
Деталь однієї з фресок, що зображає апостола Павла. Фото взято з сайту compulenta.ru

Ніколь Дако, почесний професор історії мистецтва Університету Брюсселя (Бельгія) та експерт з творчості Рафаеля, вважає, що копії виконані з надзвичайною майстерністю. За її словами, мистецтвознавство не знає іншого такого прикладу. Вона зазначає, що замовником міг виступати військовий чиновник, що заправляв справами папського флоту і постійно курсував між Римом і Сівітавеккією.

Найдивніше в цій історії те, що відкриття було зроблено ще в 1972 році. Де Паоліс і його дружина повідомили про знахідку в Міністерство культури, приїхали експерти зі скальпелями, взяли зразки фарби і більше не з'являлися. І лише зовсім недавно, журналіст Альваро Ранцоні (такий же пенсіонер, як Де Паоліс) після нелегкої боротьби домігся уваги італійських мистецтвознавців та чиновників до унікальної квартири.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?