Астрономи пояснили походження органічних сполук на Землі Автор: Вікторія · Опубліковано: 10.11.2009 14:27 · Розділ: Наука

Японські астрономи запропонували нову гіпотезу, що пояснює, як на Землі сформувалися складні органічні сполуки. За версією дослідників, іоном-"прабатьком" всієї органіки був ціанід.

На даний момент у вчених немає єдиної думки, як саме на Землі сформувалися органічні молекули. За однією з версій, ці сполуки утворювалися в ході хімічних реакцій, наприклад, при грозових розрядах. Однак обов'язковою умовою для здійснення такого сценарію є наявність в атмосфері великої кількості водню і метану. А останні геологічні дані свідчать, що склад стародавньої атмосфери був дещо іншим.

Другий варіант припускає, що органіка була принесена на Землю метеоритами. Проте, ця теорія має одне слабке місце - висока температура при ударі метеорита об поверхню планети мала б призвести до розкладу всіх органічних сполук на такі прості молекули як вуглекислий газ та вода.

Тепер же з'явилася, ще одна, цього разу японська, версія розвитку подій. У лабораторії вчені змоделювали падіння багатих органікою метеоритів на поверхню Землі, яка містила багато металів. Функції метеоритів в цій моделі виконували гранули зі складного органічного полімеру, а Землею служили металеві мішені.

У спектрі, що виникає при зіткненні гранул з металом, вчені зафіксували сліди ціаніду. Цей іон складається з вуглецю та азоту і може утворюватися при взаємодії матеріалу гранул з атмосферним азотом.

Ціаніди характеризуються дуже високою реакційною здатністю. Теоретично, реакції між ними та іншими молекулами на молодій планеті могли призводити до формування органічних сполук, багатих вуглецем і азотом.

Інші вчені поставилися до нового припущення прихильно. Однак вони відзначають, що описаним способом, ймовірно, формувалися не всі органічні речовини, а, отже, природу походження більшої частини земної органіки ще належить з'ясувати.

Джерело podrobnosti.ua


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.