Німці створили енергетично незалежний будинок Автор: Вікторія · Опубліковано: 10.11.2009 12:33 · Розділ: Нові технології

Німецькі фахівці розробили експериментальний будинок, що здатний автономно забезпечувати себе енергією. Якщо планам об'єднання ESTTP судилося збутися, то вже до 2030 року будівлі з нейтральним енергетичним балансом повинні стати будівельною нормою.
За абревіатурою ESTTP (European Solar Thermal Technology Platform) ховається прийнята влітку 2005 року Європейська програма розвитку геліотермічних технологій, а термін "нейтральний енергетичний баланс" означає, що будівля повністю незалежна від зовнішнього енергопостачання і покриває свої потреби автономно, виключно за рахунок власної конструкції.

Як повідомляє Deutsche Welle, за основу конструкції був взятий будинок з гарною теплоізоляцією і низьким енергоспоживанням, що відповідає всім нині діючим вимогам до новобудов. Згідно з сьогоднішнім нормам енергозбереження, такий будинок має витрачати котельне паливо з розрахунку не більше 8 літрів на рік на один квадратний метр житлової площі. Щоб вийти на нульовий показник, інженери фірми Schuco зробили ставку на поєднання відразу трьох технологій використання відновних енергоресурсів.

Проект енергетичного будинку. Фото взято з сайту cybersecurity.ru
Проект енергетичного будинку. Фото взято з сайту cybersecurity.ru

Франк Толе (Frank Thole), керівник відділу розробки геліотермічних систем, пояснює: "Перш за все, це сонячний колектор на даху, що безпосередньо використовує сонячну енергію і забезпечує гаряче і холодне водопостачання. Крім того, є ще і тепловий насос, який ефективно використовує сонячну енергію, накопичену ґрунтом, для опалення. І, нарешті, також на даху будинку, для покриву якого використовувалась металочерепиця, встановлений напівпровідниковий фотоелектричний перетворювач сонячної енергії, що забезпечує електропостачання будинку, включаючи живлення компресора теплового насоса".

Завдання всього проекту просте: продемонструвати на практиці, що вже сьогодні, за допомогою стандартного, серійно виробництва обладнання, можна звичайний будинок перетворити в будівлю з нейтральним енергетичним балансом. Тобто власник такого житла внесе свій вагомий внесок у збереження клімату та одночасно заощадить чимало грошей, оскільки за підсумками року він не повинен буде платити ні за газ, ні за світло.

Навесні, влітку і восени домогтися нульового балансу неважко: сонячний колектор площею 10 квадратних метрів на даху накопичує енергію з квітня по жовтень, повністю забезпечуючи всі потреби однієї сім'ї в тепловій та електроенергії. Однак, взимку справи йдуть гірше. При температурі повітря нижче 5 градусів Цельсія навіть найкращий тепловий насос вже не в змозі отримати з навколишнього середовища потрібну для обігріву кількість енергії. Тому інженери фірми Schuco запропонували закачувати теплу воду від сонячних колекторів на даху під землю.

Це значно полегшує роботу теплового насоса, але повністю проблему зимового теплопостачання все-таки не вирішує: в середніх широтах сонячного тепла взимку виявляється недостатньо. Тому в холодні місяці в будинку з нейтральним енергетичним балансом на допомогу тепловому насосу приходить електроенергія, що виробляється напівпровідниковими фотоелектричними перетворювачами. Їх площа повинна складати 20-25 квадратних метрів. Зрозуміло, що влітку ці перетворювачі дають більше електроенергії, ніж взимку, але загалом вони виробляють за рік рівно стільки енергії, скільки необхідно.

Джерело cybersecurity.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.