На Меркурії знайшли поклади заліза Автор: Вікторія · Опубліковано: 10.11.2009 11:39 · Розділ: Наука

Американський зонд Messenger виявив на поверхні Меркурія багаті поклади заліза та титану. Раніше вчені припускали, що всередині найближчого сусіда Сонця є залізо, зважаючи на його величезну середню щільність. Однак раніше, окрім незначних частинок в силікатних мінералах, виявити його не вдавалося.

Нові дані були отримані в результаті третього й останнього прольоту Messenger над Меркурієм у вересні. Апарат пройшов на відстані 228 кілометрів від поверхні, як заздалегідь було розраховано, щоб, використовуючи тяжіння планети, змінити свою швидкість і, через кілька років, вийти на орбіту Меркурія.

Незважаючи на те, що в результаті, зонд зібрав лише близько половини запланованого обсягу даних, його камерам вдалося сфотографувати ще 6% поверхні планети, які раніше залишалися неохопленими. Одним же з головних відкриттів стало виявлення на планеті заліза в оксидних сполуках з титаном, що саме по собі досить незвично.

За підсумками трьох польотів "Мессенджера" (плюс дані, отримані в інших місіях) фахівці склали з 58 зображень мозаїчну карту, що охоплює близько 98% поверхні Меркурія. "Білі плями", які припадають на полюси, будуть усунені, коли зонд вийде на орбіту планети в березні 2011 року, також це створить більш оптимальні умови для повторної зйомки багатьох регіонів, зображення яких зараз далекі від досконалості.

За підсумками трьох польотівМессенджера фахівці склали з 58 зображень мозаїчну карту, що охоплює близько 98% поверхні Меркурія. Білі
За підсумками трьох польотівМессенджера фахівці склали з 58 зображень мозаїчну карту, що охоплює близько 98% поверхні Меркурія. Білі

"Залізо на планеті перебуває в тій формі, з якою ми зазвичай не стикаємося. Можливо, це привід нашим фахівцям дещо переглянути сценарії природних процесів, що відбуваються на Меркурії, - говорить головний дослідник місії Шон Соломон (Sean Solomon). - Те ж саме може стосуватися і загальноприйнятої теорії формування цієї планети".

Меркурій любить підкидати вченим різні фантастичні гіпотези, які згодом нерідко розвіюються. Раніше дослідники вже робили цікаві припущення про наявність в передбачуваному рідкому ядрі планети, дивних провали у формі величезних павуків або, про те, що всередині Меркурія йде залізний сніг.

Джерело membrana.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.