Британські лікарі не призначатимуть хворим антибіотики Автор: Lesly · Опубліковано: 09.11.2009 16:52 · Розділ: Медицина

Лікарям радять не призначати хворим антибіотиків для лікування звичайної простуди чи кашлю у зв'язку з широким розповсюдженням так званих лікарняних інфекцій, які розвинули резистентність до більшості відомих сьогодні ліків.

Як повідомляють експерти з Науково-консультативного відділу Європейського центру з профілактики та боротьби із захворюваннями (European Centre for Disease Prevention and Control) в Стокгольмі (Швеція), в більшості випадків призначати лікування антибіотиками не тільки не потрібно, але й небезпечно, оскільки саме така популярність цих препаратів призвела до збільшення кількості інфекційних захворювань, стійких до антибіотиків.

Дослідники застерігають, що будь-яка небезпечна для життя інфекція перейде в розряд невиліковного захворювання, якщо антибіотик не зможе з нею справитися. Внаслідок цього, неможливо буде проводити трансплантацію органів, ортопедичні операції, лікування раку та інтенсивну терапію новонароджених, адже в таких випадках широко застосовуються антибіотики для захисту пацієнтів від лікарняних інфекцій.

Звичайну застуду не можна лікувати антибіотиками. Фото взяте з сайту img.webmd.com
Звичайну застуду не можна лікувати антибіотиками. Фото взяте з сайту img.webmd.com

Натомість терапевти зізнаються, що вони змушені призначати пацієнтам антибіотики при кашлі та болі в горлі, навіть, якщо недуга спричинена вірусами і не може бути вилікувана з допомогою антибіотика. Експерти вважають, що значна доля проблеми викликана надмірною турботою батьків, які вимагають "надійних та справді працюючих ліків" для своїх дітей.

Минулого року тільки у Великобританії було виписано 38 млн. рецептів на антибіотики, що обійшлися Державній службі охорони здоров’я в 175 млн. фунтів стерлінгів. Представники влади повідомляють, що це був необхідний захід в боротьбі з небезпечними інфекціями, резистентними до багатьох антибіотиків, які потребували розробки нових методів лікування.

Доктор Лоренс Бакмен, голова комітету терапевтів Британської медичної асоціації сказав: "БМА роками безуспішно намагається перешкоджати неналежному використанню антибіотиків. Але щоб викорінити цю негативну практику, по-перше, пацієнти не повинні просити, щоб їм призначали ліки, коли вони не потрібні, а лікарі не повинні виписувати відповідні рецепти. Поширена думка про те, що антибіотики лікують кашель та застуду, а також є панацеєю від усіх недуг, повинна бути викорінена."

Джерело: telegraph.co.uk


Інші новини розділу