Археологи виявили підвальне приміщення епохи хрестоносців Автор: Вікторія · Опубліковано: 10.11.2009 09:55 · Розділ: Цікаві факти

В рамках так званого превентивного археологічного дослідження було виявлено склад з мармуровими виробами. Розкопки проводило Ізраїльське управління старожитностей перед тим, як муніципалітет Акко почне на цьому місці будівництво нових корпусів кампусу Хільмі Шафи. «Це унікальна знахідка. Нічого подібного в Єрусалимському королівстві періоду хрестових походів ніхто і ніколи не знаходив. Проте, це й не дивно, адже Акра (що пізніше буда названа Акко) протягом майже всього XIII століття була столицею Єрусалимського королівства», - нагадала представник управління, доктор Една Штерн (Edna Stern), яка очолила розкопки.

Мармурові плити, виявлені під час археологічних розкопок. Фото взято з сайту antiquities.org.il
Мармурові плити, виявлені під час археологічних розкопок. Фото взято з сайту antiquities.org.il

Під час роботи археологи наткнулися на підвал, вхід до якого був завалений зруйнованими будівлями. Можливо, це було наслідком пожежі, оскільки над підвальним приміщенням було виявлено обгорілі балки. Дослідники розчистили це місце і під підлогою виявили заховані мармурові плити, а також розфарбовані кам'яні предмети.

Плити виявилися різноманітними за розміром і призначенням. Так, наприклад, там лежали дві розбиті надгробні мармурові плити, на яких збереглися латинські написи. Одна з цих плит раніше лежала на могилі людини на ім'я Маратін (Maratinus). Були тут і менші мармурові плитки різних розмірів та кольорів.

Мармурові плити.Фото взято з сайту antiquities.org.il
Мармурові плити.Фото взято з сайту antiquities.org.il

Крім мармуру в підвалі були й інші цікаві предмети: великий кам'яний хрест або, наприклад, великий фрагмент порфіру (рідкісний камінь червоного або пурпурного кольору - з часів Римської імперії червоний вважався імператорським кольором). Якість всіх мармурових виробів дуже висока. Очевидно, їх привезли сюди з-за кордону.

«Всім добре відомо, що давня Акра була важливим центром міжнародної торгівлі. А склад мармуру свідчить, що колись у місті зводили величні будівлі, від яких сьогодні не залишилося й сліду. Судячи з усього, в таких будинках жили багаті люди, а комерція в Акрі процвітала. Сьогодні існує мода ставити дерев'яні двері з Індії або використовувати стару черепицю при будівництві сучасних вілл в Італії - також і в давнину наші предки використовували архітектурні елементи римського і візантійського періоду для будівництва своїх домівок. В давнину так само, як і сьогодні люди прагнули прикрасити свою оселю класичними або екзотичними предметами», - зазначила Штерн.

З письмових джерел історикам відомо, що в ті часи торгівля подібним камінням і плитами процвітала. Вони дуже цінувалися і використовувалися під час будівництва. На думку археологів, господар підвалу, був або торговцем, або збирав ці камені для своїх особистих цілей, і, судячи з усього, чудово усвідомлював загрозу, що нависла над містом і королівством, а тому закопав у підвалі всі накопичені ним будматеріали до кращих часів.

Проте йому так і не вдалося скористатися накопиченим багатством. «Ми можемо сміливо припустити, що будинок з підвалом був зруйнований в 1291 році, коли Акру хрестоносців завоювали мамлюки, які майже повністю вирізали і зруйнували місто», - зазначила Штерн.

Всі знайдені в підвалі предмети вилучено з землі і передано Ізраїльському управлінню старожитностей для подальшого вивчення.

Джерело infox.ru


Інші новини розділу