Вивчено процес видоутворення в популяції метеликів Автор: Вікторія · Опубліковано: 09.11.2009 09:58 · Розділ: Природа

Біологи з Гарвардського університету, Гавайського університету в Маноа і Техаського університету в Остіні (усі - США) провели спостереження за процесом утворення в еквадорській популяції метеликів Heliconius двох видів з різним забарвленням крил.

Представники роду Heliconius заселяють Центральну та Південну Америку; найчастіше близькі види цих метеликів мають різне забарвлення крил. Так, в Коста-Ріці споріднені види пофарбовані в білий та жовтий кольори, причому метелики спаровуються переважно з особинами з однаковим забарвленням.

Метелик Heliconius cydno. Фото взято з сайту twitter.com
Метелик Heliconius cydno. Фото взято з сайту twitter.com

У еквадорській популяції Heliconius теж виділяються жовті й білі особини, однак диференціації за кольоровою ознакою при пошуку партнера раніше ніхто з біологів не виявляв. Проте авторам, які вивчали метеликів в неволі, вдалося довести, що жовті представники Heliconius все ж значно частіше спаровуються з комахами з ідентичним забарвленням; для білих самців така поведінка не є характерною. «Поява цієї невеликої відмінності в поведінці метеликів різного забарвлення є, мабуть, першою стадією поділу видів», - коментує учасник проекту, Маркус Кронфорст (Marcus Kronforst).

Порівнявши геноми двох різновидів еквадорських метеликів, дослідники встановили, що вони практично однакові. Неідентичні гени, які визначають колір крил і можливість колірної диференціації партнерів, розташовуються поряд, можливо, обидві ознаки регулюються одним геном. «Тепер ми займемося ідентифікацією цих генів (або цього гена) і спробуємо розібратися в тому, наскільки незначні зміни можуть сприяти видоутворенню», - прокоментував Кронфорст.

Джерело twitter.com


Інші новини розділу