Ожиріння провокує розвиток різноманітних ракових захворювань Автор: Lesly · Опубліковано: 06.11.2009 16:32 · Розділ: Медицина

Дослідники з Американського інституту вивчення ракових захворювань застерігають, що щороку причиною більше 100 тис. випадків виникнення раку в Сполучених Штатах є ожиріння. І це число, як передбачають фахівці, може збільшитися, оскільки проблема надмірної ваги набирає нових масштабів.

Також ожиріння є причиною майже половини випадків розвитку раку матки та третини випадків раку стравоходу, зазначили вчені. Крім того, ракові захворювання є другою провідною, після хвороб серця, причиною смертності в країні.

За прогнозами Американського онкологічного товариство, цього року рак буде діагностований у близько 1,47 млн. чоловік, а 562 тис. пацієнтів помруть від цього захворювання.

Ожиріння спричинює більше 100 тис. випадків розвитку ракових захворювань
Ожиріння спричинює більше 100 тис. випадків розвитку ракових захворювань

Однак, зазначають науковці, численних смертей можна було б уникнути, якщо б люди змогли підтримувати вагу в межах норми. Ось лише кілька типів раку, яких би можна було уникнути, за умови вирішення проблеми зайвої ваги: рак стравоходу – 35% випадків (або 5,8 тис. людей залишилися б здоровими), рак підшлункової залози - 28% (11,9 тис.), жовчного міхура – 21 % (2 тис. людей), товстої кишки – 9 % (13,2 тис.), молочної залози - 17 % (33 тис.), матки – 49 % (20,7 тис.) та рак нирок - 24 %, що відповідає 13,9 тис. осіб.

У липні, дослідники повідомляли, на лікування захворювань пов’язаних з ожирінням направляється 10 відсотків усіх витрат США на сферу медицини або приблизно 147 мільярдів дол. на рік.

До категорії людей, що страждають від ожиріння, відносять всіх, чий індекс маси тіла досягає або вищий 30. ІМТ визначається як відношення ваги в кілограмах до росту в метрах у квадраті. Таким чином, людина, зростом 1,6 метрів страждає від ожиріння, якщо її вага досягає 77 кілограмів. Насторожує вчених і той факт, що вага більше третини американців надмірна (визначається як ІМТ від 25 до 30).

Джерело: daylife.com


Інші новини розділу