Немовлята відтворюють у плачі інтонацію рідної мови Автор: Вікторія · Опубліковано: 06.11.2009 15:05 · Розділ: Наука

Новонароджені немовлята здатні відтворювати в плачі інтонацію рідної мови. Повідомили фахівці, що проводили дослідження під керівництвом антрополога Кетлін Вермке (Kathleen Wermke) у Вюрцбургсmкому університеті (University of Würzburg), Німеччина.

В експерименті брали участь 60 здорових новонароджених дітей, - 30 з франкомовних та 30 з німецькомовних сімей. Дослідники записали 2,5 тис. плачів, коли дітям міняють підгузник, коли вони голодні і т.п. У половині випадків їм вдалося чітко встановити зв'язок між особливостями дитячого плачу та інтонаціями рідної мови дитини. Діти з німецьких сімей починали плакати на високих тонах і закінчували більш низькими, а діти з французьких родин навпаки, підвищували тон у міру наростання плачу.

Вчені вказують на те, що знайомство зі звуками рідної мови дитина починає вже на останніх місяцях вагітності, оскільки вона чує, що відбувається поза утробою. Давно відомо, що діти з народження відрізняють голос матері від голосів інших людей, а також відрізняють рідну мову від інших мов. Тепер ясно, що діти також намагаються копіювати рідну мову з самого народження.

Здатність ще ненародженої дитини сприймати звуки розвивається вже на 19 тижні вагітності. Перші «відповіді» на звукові сигнали були отримані на двадцять третьому тижні - немовлята починають реагувати на стимули частотою 500 Гц, на двадцять сьомому тижні - 100-500 Гц, на тридцять першому тижні розвитку - 100-3000 Гц.

Якщо замість одиночних імпульсів частотою 80-2000 Гц плід піддається впливу серії з десяти імпульсів, тривалість яких складає дві секунди, то вже на двадцятому тижні можливо спостерігати його реакцію - він починає рухатися інтенсивніше. Ці особливості активно використовують прихильники пренатального виховання. Вони вважають, що «музичне виховання» хоч і не формує музичний смак, проте позитивно впливає на сенсомоторний, мовний, емоційний, соціальний і фізичний розвиток малюка.

Джерело newsland.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.