Вчені навчилися повертати пам'ять за допомогою запахів Автор: Вікторія · Опубліковано: 06.11.2009 17:01 · Розділ: Цікаві факти

Група вчених під керівництвом Яара Йешуруна (Yaara Yeshurun) з Наукового інституту імені Вайцмана (Weizmann Institute of Science), Ізраїль, з'ясувала, яким чином запахи пов'язані з пам'яттю людини. У пам'яті людини закарбовуються як хороші, так і погані запахи, а розуміння механізму зв'язку між запахом і спогадами допоможе лікувати такі наслідками травм, як амнезія.

За словами вчених, найсильніше враження залишають неприємні запахи, що, швидше за все, є наслідком роботи еволюційного захисного механізму, однак приємні аромати також залишають в мозку свій слід. Перша зустріч із запахом зазвичай відкладається в мозку, незалежно від його якості.

Відомо, щозапахи
Відомо, щозапахи

У ході експерименту вчені представили волонтерам низку об'єктів і зв'язали кожен з них із запахом та звуком. Частина запахів була приємною, наприклад, запах груші або звук гітари, а частина неприємною, наприклад, запах тухлої риби або звук дрилі. А через тиждень учасників експерименту покликали знову, щоб вони назвати показані їм предмети.

Дослідження показало, що предмети, які викликали неприємні асоціації, згадувалися легше, незалежно від того, був з ними пов'язаний неприємний звук або запах. А потім аналогічний експеримент було проведено при одночасному скануванню мозку.

При скануванні було видно, що в момент, коли між об'єктом і запахом виникав зв'язок, в частині гіппокампу та в мигдаликах мозочка виникала активність, проте аналогічної реакції на зв'язок зі звуком не виникало.

Вчені сподіваються, що подальші дослідження дозволять розробити нову методику відновлення спогадів і, навпаки, знищення ранніх травматичних спогадів.

Джерело vokrugsveta.ru


Інші новини розділу