Британські археологи знайшли древній збройний завод Автор: Вікторія · Опубліковано: 06.11.2009 12:46 · Розділ: Цікаві факти

Група британських археологів розкопала в графстві Лестершир, неподалік від міста Мелтон, збройний завод, епохи мезоліту. На місці розкопок було знайдено близько п'яти тисяч предметів - в основному осколки кремнієвих наконечників стріл і самі наконечники.

За словами керівника групи археологів, Уейна Джарвіса, ділянка землі, де проводилися розкопки, ніколи не використовувалася під орні землі, завдяки чому артефакти дуже добре збереглися. Велика кількість знайденого кременю, за словами археолога, вказує на те, що колись на цьому місці розташовувався своєрідний "завод" з виробництва стріл.

При цьому Джарвіс зауважив, що в Лестерширі немає родовищ кременю - найближче знаходиться в графстві Лінкольншир. У зв'язку з цим археолог припустив, що наконечники стріл, які затупилися, заточувалося заново і повторно використовувалися.

На місці розкопок також були виявлені сліди стоянок, обгорілі кістки тварин та каміння, розташування яких, на думку Джарвіса, вказує, що з їх допомогою люди влаштовували своєрідні намети. Як пояснив Джарвіс, за допомогою каміння, ймовірно, закріплювалися шкури тварин, під якими ховалися люди.

За словами Джарвіса, знайденим артефактам близько десяти тисяч років, і їх вивчення допоможе фахівцям з'ясувати, як жили люди на Британських островах в той час, коли вони ще не були відділені від материка.

Джерело thisisleicestershire.co.uk


Інші новини розділу