Центр Помпіду створить пересувний музей Автор: Вікторія · Опубліковано: 06.11.2009 12:09 · Розділ: Культура

Паризький Центр Помпіду планує створити пересувний музей, який буде гастролювати по віддалених регіонах Франції. За задумом директора Центру Помпіду, Алана Себана (Alain Seban), музей повинен "нести мистецтво людям, щоб розбудити в них бажання тягнутися до мистецтва".

Передбачається, що музей буде розташовуватися у спеціальному наметі на зразок циркового. Його проектуванням займається архітектор Патрік Бушен (Patrick Bouchain), який вже представив креслення приміщення, що складається з декількох трикутних блоків. Така структура, за словами архітектора, дозволить легко монтувати намет в будь-яких місцях, навіть у відкритому полі. Всередині буде розташовуватися спеціальний виставковий зал, всі картини в якому будуть розміщені в захисних вітринах з пластику та скла. У вітринах буде підтримуватися певна температура і вологість.

За словами Себана, маршрут гастролей музею ще не розроблено, проте його основними точками повинні стати сільські райони Франції та неблагополучні передмістя французьких міст, мешканці яких часто позбавлені доступу до мистецтва.

Центр Помпіду має намір виділити для пересувного музею близько 15 картин, що складуть його постійну експозицію. Серед них будуть у тому числі роботи Пікассо і Матісса, а також скульптура Мартіала Райса "Америка, Америка".

Як пояснив Себан, якщо вдасться знайти спонсорів та отримати фінансування, музей, на спорудження якого доведеться затратити три мільйони євро, може відправитися в подорож вже наприкінці 2010 року. Планується, що за рік пересувний Центр Помпіду буде об'їжджати до трьох міст, зупиняючись у кожному з них на три місяці.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?