Україна отримає від ЄБРР 135 млн євро для Чорнобиля. Безоплатно Автор: Lussilda · Опубліковано: 16.02.2009 21:13 · Розділ: Економіка

Для нормалізації ситуації на території Чорнобильської АЕС, Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) виділив Україні 135 млн євро для побудови безпечного сховища відпрацьованого палива на проблемній атомній електростанції.

Відповідна угода була підписана в понеділок, 16 лютого, під час зустрічі Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко з президентом Євробанку Томасом Міровим, передає РБК - Україна.

На спільній прес-конференції Тимошенко та Мірова, президент ЄБРР запевнив, що сума, яку пропонує Євробанк Україні – найбільша за весь час їх існування.

Зі свого боку Ю.Тимошенко відзначила, що внесок не вимагає повернення, і це «дає надію на те, що роботи з добудови саркофага на ЧАЕС будуть завершені.»

«Сьогодні дійсно знакова подія, тому що ми підписали грантову угоду між ЄБРР і Україною щодо внесення досить істотного внеску в програму Чорнобильської АЕС", - заявила глава уряду. Також від імені України вона висловила велику подяку за те, що ЄБРР досить швидко відгукнувся на пропозицію українського уряду про надання цього гранту.

Керівник Кабінету Міністрів підкреслила, що подолання наслідків чорнобильської катастрофи й будівництво саркофага залишаються одними зі стратегічних напрямків для України.

З української сторони документ підписали Ю.Тимошенко та директор державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС" Ігор Грамоткін, від ЄБРР – Т.Міров.

У ході двосторонньої зустрічі президент ЄБРР також пообіцяв допомогти Україні у виході з фінансово-економічної кризи.

«За останні роки ЄБРР інвестував в Україну близько 4 млрд євро. Ми сподіваємося, що це буде сприяти вливанню в українську економіку приватних інвестицій. Сьогодні ми зустрічаємося в часи, коли у світі вирує економічна криза, і ми бажаємо обговорити з українським урядом, що спільного ми можемо зробити, щоб допомогти Україні подолати важкі наслідки кризи", - сказав пан Міров.

РБК-Україна,


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.