Гени можуть відповідати за біль в спині та шиї Автор: Вікторія · Опубліковано: 06.11.2009 11:33 · Розділ: Наука

Біль в спині та шиї можуть бути спричинені генетичною схильністю. Спостереження за 15 тисячами однояйцевих та різнояйцевих близнюків і у віці 20-71 року продемонструвало, що головним фактором, який обумовлює прогресуючу дегенерацію хребетних дисків, є гени.

Це відкриття спростовує поширену думку про те, що дискова патологія, яка може призводити до хронічних болів у спині і шиї, є наслідком старіння і життєвих негараздів. У монозиготних близнюків генетична модель однакова, в той час як у дизиготних подібна тільки половина генів. Тому однакові проблеми зі здоров'ям, викликані генами, частіше виникають у першого типу близнюків.

Як з'ясували співробітники Університету Південної Данії, що досліджували близнюків, в більшості випадків відповідальність за виникнення хронічного, періодичного і рецидивуючого болю в поперековому, грудному відділах хребта та в шийній частині можна покласти на гени. Які саме гени викликають біль, а також які механізми при цьому задіяні, вчені поки не знають.

За появу хронічного і періодичного болю в хребті відповідальні гени. Фото взято з сайту science.compulenta.ru
За появу хронічного і періодичного болю в хребті відповідальні гени. Фото взято з сайту science.compulenta.ru

Хронічні і періодичні болі в хребті - одна з найбільш частих скарг, які лікарі чують від повнолітніх пацієнтів. Але визначити причини цих болів фахівці, як правило, не можуть.

Джерело mail.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.