У США стартував конкурс прототипів космічного ліфта Автор: Вікторія · Опубліковано: 05.11.2009 16:24 · Розділ: Цікаві факти

У пустелі Мохаве пройшов перший етап конкурсу прототипів космічного ліфта, що працюють від пучка лазерних променів. Модель, розроблена компанією LaserMotive, піднялася по кілометровому тросу, спущеному з вертольота, всього за чотири хвилини і була допущена до фіналу. Це означає, що вона як мінімум претендує на другий приз у розмірі 900 тисяч доларів.

Новий винахід - це, фактично, квадрат з фото-гальванічних елементів, довжина однієї сторони якого складає близько 0,6 м, увінчаний моторчиком і тонкою трикутною рамою. Тричі він відмовлявся відповідати на сигнали лазера, але потім все-таки прийшов у рух.

Так виглядає пристрій, на основі якого розроблятимуться космічні ліфти нового покоління. Фото взяте з сайту compulenta.ru
Так виглядає пристрій, на основі якого розроблятимуться космічні ліфти нового покоління. Фото взяте з сайту compulenta.ru

Керівники LaserMotive, Джордіно Кейрі і Томас Нагент розповіли, що на створення робота було затрачено два роки. Насправді метою фірми є зовсім не космічний ліфт (який на даний час є ідеєю з області фантастики), а популяризація технології передачі енергії за допомогою лазерного променя.

Підготовка до запуску ліфта. Фото взяте з сайту web.orange.co.uk
Підготовка до запуску ліфта. Фото взяте з сайту web.orange.co.uk

Схожу технологію використовував і другий учасник відбіркового турніру - команда винахідників Kansas City Space Pirates. Після первинного збою робот все ж таки почав дертися вгору, але надто повільно, і був зупинений, не дійшовши 48 метрів до фінішу. Демонстрацію винаходу довелося зупинити, оскільки в іншому випадку лазер міг нашкодити якомусь супутнику (через це на проведення конкурсу відводиться всього 45 хвилин на день). Як з'ясувалося, пристрій мав проблеми з наведенням променя і перетворенням енергії лазерного пучка в механічну.

Конкурс Space Elevator Games проводять НАСА і організація Spaceward Foundation. Призовий фонд складає 2 мільйони доларів.

Джерело virginmedia.com


Інші новини розділу