Прагнете схуднути? - Їжте повільно! Автор: Вікторія · Опубліковано: 05.11.2009 17:45 · Розділ: Краса і здоров'я

Багато хто чув, що швидко їсти - шкідливо, хоча розумні пояснення суті шкоди навряд чи хтось міг отримати. «Деякі наукові дослідження, що базувалися на спостереженнях, підтверджували, що занадто швидке поглинання їжі призводить до ожиріння, - розповів Александр Кокінос (Alexander Kokkinos), кандидат медичних наук Центральної неспеціалізованої лікарні в Афінах (Греція). - Наше дослідження пояснило зв'язок між швидким поглинанням їжі і переїданням. Ми встановили, що швидкість, з якою людина їсть, може впливати на виділення травною системою гормонів, які сигналізують мозку, що пора припиняти їсти».

Пробіл у наукових знаннях про харчову систему людини вирішили заповнити Александр Кокінос та його колеги з університету Афін та Імперського коледжу Лондона. Допомагати греко-британській медичній дослідницькій команді взялися 17 здорових добровольців-чоловіків. Вони з'їдали по дві порції морозива з енергетичною цінністю 675 ккал. Причому одну порцію вони їли 30 хвилин, другу - 5 хвилин, а черговість вибирали самі. Поки учасники поглинали морозиво, лікарі спостерігали за змінами в їхній крові. Зразки крові відбиралися до початку прийому їжі, відразу після закінчення, а також через кожні півгодини після початку процедури (всього 7 разів), останній раз через 210 хвилин після того, як добровольці взялися за морозиво.

Дослідники заміряли вміст у крові добровольців глюкози, інсуліну, а також гормонів, безпосередньо пов'язаних з апетитом: пептидного гормону греліну (який викликає апетит) і анорексигенних пептидів YY і GLP-1. Зміни рівнів глюкози та інсуліну, а також «апетитного» греліну в учасників ніяк не залежали від швидкості поїдання морозива. Чого не можна було сказати про YY і GLP-1. Відразу після 30-хвилинної сесії поїдання морозива рівні анорексигенних гормонів (ті, що вгамовують апетит) виявилися вищими, ніж після 5-хвилинної. І навіть через півгодини їхня концентрація виявилася вищою в тих, хто їв повільно. В загальному (за результатами всіх семи вимірів), більше пептидів ситості також виробилося в організмах тих людей, які їли не поспішаючи.

Іншими словами, повільне поїдання ласощів призводило як до більш швидкого, так і до більш повного усвідомлення добровольцями насичення. І якщо б порція морозива не обмежувалася умовами експерименту, то існувала б велика вірогідність того, що поспішаючі добровольці з'їли б його більше ніж ті, хто "розтягали задоволення" на довше.

«Наше дослідження дає певне розуміння сучасної проблеми надмірного вживання їжі. А саме, тепер абсолютно очевидним є той факт, що багато людей під тиском вимог роботодавця та умов життя їдять швидше, а значить, у більших кількостях, ніж у минулому», - вважає Кокінос.

Таким чином, стара добра рекомендація, ретельно пережовувати їжу, має під собою раціональне і, навіть, фізіологічне підґрунтя. Якщо ви їстимете повільніше, то не тільки станете здоровішими і допоможете подолати глобальний продовольчий дефіцит, але й зможете похизуватися стрункою та підтягнутою фігурою.

Джерело infox.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.