Гонщики Формули 1 перейшли на дієту Автор: Lussilda · Опубліковано: 16.02.2009 18:51 · Розділ: Нові технології

Шість тижнів залишилося до початку нового сезону Формули – 1. Вже 29 березня в Мельбурні стартує Гран-прі Австралії. Тим часом гонщики почали інтенсивно худнути

Раніше учасникам королівських перегонів також доводилося скидати кілограми, щоб полегшити інженерам завдання оптимального розподілу ваги машини, але із використанням на гоночних болідах Формули-1 системи рекуперації кінетичної енергії (KERS), це стало набагато важче.

Вага KERS оцінюється в 20-40 кг, а це для машин Формули 1 критична цифра. Тому кожний скинутий пілотом кілограм може відігравати велику роль. Але при цьому постає питання, не чи позначиться подібна гонка за зниженням ваги на здоров'ї пілотів Формули-1?

І хоч з однієї сторони, використання KERS в 2009- м році - справа добровільна, при цьому ніхто не хоче, щоб суперники одержали додаткову перевагу.

Наприклад, пілот команди BMW Роберт Кубіца при зрості 1,84 м важить 72 кілограми. За сезон 2008 року польський пілот вже схуднув на чотири кілограми, але в теперішніх умовах цього замало. Найближчим часом Роберт планує скинути ще три кілограми, щоб до старту в Мельбурні важити не більше 69 кілограмів.

На офіційному сайті Формули 1 розміщено таблицю, з якої видно, скільки кілограмів кожний пілот хотів би втратити від його нормальної ваги до початку цього сезону.

Роберт Кубіца 69 кг (-7 кг)

Фернандо Алонсо 67 кг (-4 кг)

Марк Веббер 71 кг (-4 кг)

Кімі Райкконен 68 кг (-3 кг)

Джанкарло Фісікелла 63 кг (-3 кг)

Себастьян Бурде 69 кг (-3 кг)

Льюіс Гемільтон 66 кг (-2 кг)

Ніко Росберг 69 кг (-2 кг)

Казукі Накаджима 60 кг (-2 кг)

Себастьян Буемі 61 кг (-2 кг)

Нельсон Піке 64 кг (-1 кг)

Хейккі Ковалайнен 60 кг (-1 кг)

Ярно Труллі 60 кг (-1 кг)

І хоч медики стверджують, що прямого ризику для здоров'я гонщиків не існує, але при цьому уточнюють, що подібні експерименти зі схудненням можуть привести до втрати тонусу. Щоб уникнути подібних явищ, останнім часом усе частіше ставиться питання про перегляд регламенту щодо мінімальної ваги машини.

Раніше в ЗМІ повідомлялося, що дворазовий чемпіон світу в класі Формула-1 Фернандо Алонсо посилено худне заради потрібної ваги боліда.

Джерела: Формула-1, uaSport.net, Комсомольская правда


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.