Медики науково довели цілющу силу прополісу Автор: Вікторія · Опубліковано: 05.11.2009 14:47 · Розділ: Медицина

Фахівці Баскського інституту сільськогосподарських досліджень і розвитку "Neiker-Tecnalia" у співпраці з фондом Kalitatea активували бактеріальні штами в оптимальному середовищі для росту та розвитку мікроорганізмів, включаючи Streptococcus mutans, що викликає карієс, Candida albicans (вагінальні інфекції), Salmonella tiphy (сальмонельоз), Helicobacter pylori (виразка шлунка) і Saccharomyces cerevisiae - пробіотик, що викликає ускладнення у хворих на СНІД та лейкемію. Потім експерти перевірили дію на них різних концентрацій прополісу - від 0,1 відсотка до 50.

Науковці довели, що антиоксидантна активність прополісу нейтралізує вільні радикали - шкідливі молекули, які викликають пошкодження на клітинному рівні і є причиною багатьох захворювань. Прополіс містить велику кількість біологічно активних компонентів, головними з яких є флавоноїди. Було встановлено, що саме антиоксидантні флавоноїди з прополісу перешкоджали розмноженню мікробів, грибків, токсинів і вірусів. Крім того, вони продемонстрували цитостатичні, протиалергічні, гіпотензивні, гемостатичні, імуногенетичні і протипаразитні властивості. Випробування підтвердили цілющий потенціал прополісу для імунозахисну, а також болезаспокійливу і протизапальну дію навіть у низьких концентраціях.

Прополіс - смолиста речовина, яку бджоли збирають з листя дерев і деяких овочів. Комахи використовують її для дезінфекції вуликів, закриття тріщин, будівництва панелей і бальзамування "ворогів", які потрапили у вулик і яких важко видалити через їхні великі розміри. Склад прополісу залежить від місця проживання бджіл - клімату і навколишнього рослинності. У смолах і бальзамах міститься приблизно 50-60% прополісу, у воску - 20-25%, ефірних маслах - 5-10%, пилку - 5%, а також в мінералах та ферментах.

Джерело ami-tass.ru


Інші новини розділу