На нейтронній зірці виявлено вуглецеву атмосферу Автор: Lesly · Опубліковано: 05.11.2009 11:07 · Розділ: Наука

На одному з об’єктів сузір’я Кассіопея, нейтронній зірці Кассіопея А, астрономи виявити вуглецеву атмосферу. Це явище надзвичайно зацікавило дослідників, адже у побратимів зірки атмосфера складається з водню.

У рамках дослідження вчені спостерігали Кассіопею А, що утворилася близько 330 років тому в результаті вибуху. Варто зазначити, що ще до недавнього часу дослідникам не вдавалося виявити цей компактний об'єкт (чорну діру або нейтронну зірку, як вони тоді припускали), який повинен був залишитися після вибуху. Це вдалося зробити тільки в 1999 році за допомогою космічної рентгенівської обсерваторії "Чандра". Знайдений об'єкт виявився всього 20 кілометрів у діаметрі.

Подальші спостереження показали, що зірка суттєво відрізняється від своїх сусідів, зокрема, особливостями електромагнітного випромінювання в рентгенівському спектрі. Науковці припускають, що така різниця пояснюється наявністю довкола об’єкта вуглецевої атмосфери, товщиною не більше 10 сантиметрів.

Виникнення вуглецевої оболонки, на думку вчених, можна пов’язати з відносною молодістю небесного тіла. Адже висока температура на поверхності зірки може викликати термоядерні рекції в її атмосфері, наслідком яких і є утворення вуглецю.

Раніше астрофізики встановили, що Кассіопея А є джерелом незвичайного космічного пилу. Одним з можливих пояснень нетипової поляризації вчені вважають існування екзотичного виду пилу, частинки якого покриті металевими голочками, - до такого висновку вони прийшли, ретельно вивчивши поляризацію електромагнітного випромінювання зірки.

Якщо ця теорія буде підтверджена, дослідникам небесних просторів доведеться переглянути існуючі уявлення про реліктове випромінювання.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.