17 тис. видів флори й фауни перебувають на межі вимирання Автор: Lesly · Опубліковано: 04.11.2009 18:07 · Розділ: Екологія

Більше 17 тисяч видів тварин та рослин опинилися на межі вимирання, повідомляють екологи, а це більше двох третин видів рослин, чверть видів рептилій та одна п’ята частина видів ссавців, яких вивчали спеціалісти з Міжнародного союзу охорони природи. Ще три тисячі нових видів цього року були внесені до списків Червоної книги, як такі, яким загрожує зникнення.

Так, наприклад, панайський варан опинився під загрозою вимирання внаслідок нещадного полювання, а також вирубування лісів на Філіпінах, що призводить до звуження його ареалу проживання. Цього року він потрапив до списків вимираючих тварин.

Панайський варан. Фото взяте з сайту metro.co.uk
Панайський варан. Фото взяте з сайту metro.co.uk

І якщо деякі види ще можна врятувати, то така істота як кіхансійська жаба-бризкун (Nectophrynoides asperginis), що мешкала в Танзанії, вважається вимерлою в дикій природі, після того, як зведена дамба осушила її середовище проживання, а особини, які пристосувалися до нових умов були винищені грибковим захворюванням.

Однак, як повідомляють дослідники, "це лише вершина айсберга, оскільки ситуація з більшістю видів поки не вивчена".

Джерело: metro.co.uk


Інші новини розділу