Береги Японії окупували … медузи Автор: Lesly · Опубліковано: 04.11.2009 17:27 · Розділ: Природа

Як повідомляє інформаційне агентство Sky News, біля берегів Японії перекинулось десятитонне риболовецьке судно. Причиною аварії виявилися величезні медузи.

Неймовірний інцидент стався поблизу східного узбережжя Японії, коли рибаки спробували витягти снасті, в які попали десятки величезних медуз Номури. Однак, всі три члени екіпажу судна опинилися у воді перш ніж їм встигли прийти на допомогу рибалки з іншого траулера.

Фахівці висловлюють побоювання, що погодні умови виявилися сприятливими для швидкого розмноження цих величезних медуз, які можуть досягати 1,8 метрів у діаметрі і важити до 200 кілограм. Вони попереджають, що цього року Японію чекає нашестя медуз, раніше небачених масштабів.

Медуза Номури (Nemopilema nomurai) проживає в основному в Жовтому та Бохайскому морях, однак також може заноситися Цусимськоїю течією до Японського моря. В минулому столітті рідко спостерігалися великі скупчення цих істот в прибережних водах країни, - протягом таких "нормальних" років в одні рибальські снасті потрапляли 1-2 істоти за тиждень. Однак, в "особливо врожайні" роки (наприклад, в1920, 1958, 1995, 2002, 2003, 2005 і 2006 роках) в одних сітях опинялося близько 1,5 тис. особин протягом дня.

Джерело: chinadaily.com.cn


Інші новини розділу