Дощова вода безпечна для здоров’я? Автор: Lesly · Опубліковано: 04.11.2009 13:56 · Розділ: Наука

На фоні зростаючих протестів проти вживання води в пляшках, якими вже переповнені сміттєзвалища, дослідники з Університету Монаш, що в Мельбурні, Австралія, провели перше в світі дослідження, щоб встановити наскільки дощова вода може бути шкідливою для здоров’я. Висновки спостереження за трьома сотнями австралійських сімей свідчать про те, що дощова вода абсолютно безпечна для здоров’я людини.

Добровольці протягом року використовували для питних цілей дощову воду, яка збиралася в спеціальних контейнерах. Кожна така ємність була оснащена кришкою з фільтром, який повинен був очищувати воду від всіх відомих паразитів та шкідливих мікроорганізмів. Однак, половина цих пристроїв не містила фільтрів.

Лікарі спостерігали за здоров’ям учасників проекту протягом року і встановили, що кількість зареєстрованих випадків шлунково-кишкових інфекцій була однаковою в двох групах. Крім того, ці показники не відрізнялися навіть від даних про захворювання людей, які вживали очищену водопровідну воду.

"Рівень захворюваності осіб, які пили неочищену дощову воду не зріс, порівняно з даними про людей, що пили очищену дощову воду," – сказала у своїй заяві дослідниця Карін Ледер, керівник відділу з інфекційних захворювань факультету епідеміології Університету Монаш. – Отже, можна розглядати можливість вживання дощової води для різних побутових потреб і зараз, в час засухи ми заохочуємо людей використовувати в якості джерела води краплі дощу".

Ледер додала, що деякі служби з охорони здоров’я висловили сумніви щодо безпечності вживання дощової води для питних цілей, особливо в містах, де доступна якісна водопровідна вода. Дослідниця попередила, що сім’ї, які брали участь в дослідженнях, постійно вживали дощову воду і в них міг виробитися імунітет до можливих інфекцій.

Однак, незважаючи на це застереження, внаслідок тривалої посухи в Австралії кількість ємностей для збору дощової води, невпинно зростає.

Джерело: alertnet.org


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.