Цукор – ворог довгожителів Автор: Lesly · Опубліковано: 04.11.2009 12:33 · Розділ: Краса і здоров'я

Дослідники встановили, що вживання глюкози на 20% скорочує тривалість життя круглих червів C.elegans. Науковці припускають, що цей ефект може бути пов'язаний з механізмами, які відбуваються в організмі тварин на молекулярному рівні і регулюються з допомогою інсуліну. Саме тому, аналогічна дія глюкози може бути актуальною і для людей.

Самі ж дослідники, вирішили не чекати результатів дослідження впливу цукру на тривалість життя інших тварин і, зокрема, людини - вони вже виключили зі свого раціону солодкі десерти та страви, що містять крохмаль.

Провідний дослідник, Синтія Кеніон з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, повідомила: "Ще на початку 90-х ми виявили мутації, здатні збільшити тривалість життя черв'яків вдвічі. Ці мутації стосувалися генів, задіяних в реакціях з інсуліном. Наприклад, мутація гена DAF-2 уповільнює старіння і подвоює тривалість життя черв'яків вдвічі. Крім того, виявилося, що тривалість життя залежить від білка DAF-16 і білка-фактора теплового шоку HSF-1".

Раніше ці дані не публікувалися. Однак тепер, в ході дослідження, команда Кеніон згадала про забуте відкриття, оскільки було встановлено, що наявність глюкози в раціоні черв'яків, організм яких містять набагато менше норми білків DAF-16 або HSF-1, пригнічує ефект збільшення тривалості життя. Те ж стосується і червів з мутантним геном DAF-2.

Власне, явище суттєвого скорочення життя червів, які вживали глюкозу, спостерігалося, розповідають фахівці, внаслідок зменшення кількості транспортних каналів та уповільненням процесів, пов'язаних з виробленням власної глюкози.

Незважаючи на те, що вчені не змогли встановити, який саме молекулярний процес відповідає за скорочення тривалості життя черв’яків під впливом глюкози, це не перешкоджає їм припускати, що подібні явища можуть відбуватися і в людському організмі. Як підтвердження цієї теорії, Кеніон наводить результати досліджень, які демонструють зв’язок деяких білків, аналогічних DAF-16, з тривалістю життя у деяких людських популяціях.

Особливе значення, вважають дослідники, результати їхньої роботи можуть мати для фармацевтичної галузі: адже відомо, що зараз розробляються медичні препарати від діабету, лікувальна дія яких базується на сповільненні продукування організмом власної глюкози. Однак, ці ліки можуть мати дуже негативні наслідки для тривалості життя хворого.

Джерело: rian.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.