Археолог-любитель виявив древні коштовності Автор: Lesly · Опубліковано: 04.11.2009 10:03 · Розділ: Цікаві факти

Археолог-любитель з Шотландії виявив скарб епохи залізного віку з допомогою звичайного металодетектора. Знахідка, що оцінюється в мільйон фунтів стерлінгів, складається з чотирьох золотих кілець (торквесів), які давні кельти носили як прикраси на шиї.

Три з чотирьох виробів, які датуються III - I ст. до нашої ери, чудово збереглися. Прикраси, варто зауважити, виготовлені з вражаючою майстерністю. Як повідомив один з учасників розкопок, що розгорнулися на місці знахідки, один торквес виготовлений з перекручених смуг листового золота, а інший прикрашений золотим орнаментом і має тонкі золоті ланцюжки-застібки.

За словами археологів, торквеси виготовлені на такому високому рівні, раніше знаходили лише одного разу - на півдні Франції. У зв'язку з цим, перед фахівцями постала ще одна загадка - як прикраси, виготовлені у Франції, могли потрапити на Британські острови за кілька сотень років до того, як туди прибули римляни.

Останній раз золоте кельтський торквес знаходили на території Великобританії в 2005 році - той екземпляр був проданий за 350 тисяч фунтів стерлінгів. Відповідно до законів Шотландії, скарб такого роду є власністю держави, однак людині, що виявила його, як правило, виплачують компенсацію у розмірі ринкової вартості виробів.

Джерело: lenta.ru


Інші новини розділу