Чавес переміг на референдумі в Венесуелі Автор: Lussilda · Опубліковано: 16.02.2009 17:16 · Розділ: Події у світі

У Венесуелі оголошені результати референдуму. Відтепер президент Уго Чавес має право залишатися главою держави довіку.

Згідно діючої конституції Венесуели, повноваження президента були обмежені двома шестирічними термінами. Якби виборці проголосували проти змін до законодавства, то Уго Чавесу довелося б залишити свій пост в 2012 році.

За словами глави Центральної виборчої комісії, явка на референдум склала близько 70%, а це більш ніж 11 млн. виборців, – передає ВВС.RU. Результати волевиявлення наочно показали підтримку, якою користується соціалістичний курс Уго Чавеса в громадян Венесуели.

Присутні на референдумі міжнародні спостерігачі підтвердили, що голосування проходило чесно і вільно, а лідери опозиції вже заявили, що не будуть заперечувати результати плебісциту.

Головне завдання, яке тепер стоїть перед президентом Чавесом - це боротьба з наслідками глобальної економічної кризи, тому що економіка Венесуели сильно залежить від експорту нафти.

В державі найвища інфляція серед країн Латинської Америки, крім того - дуже високий рівень злочинності. Якщо Чавес прагне перемогти на виборах 2012 року, йому доведеться найближчим часом впритул зайнятися цими проблемами.

Раніше Чавес неодноразово заявляв, що хотів би закріпити результати соціалістичної революції Венесуели, залишаючись при владі після 2012 року.

Виступаючи на мітингу своїх прихильників після оголошення результатів референдуму, глава держави заявив, що скасування обмежень на переобрання президента - велика перемога венесуельського народу.

"Двері в майбутнє широко відчинені, - заявив Чавес. - В 2012 році будуть президентські вибори, і якщо Бог не вирішить інакше, якщо народ не вирішить інакше - вашого вірного солдата вже можна вважати кандидатом".

Лідер Венесуели оголосив, що наступний тиждень в державі буде вихідним. За його словами, з понеділка починається "тиждень любові", а завершить святкування карнавал, - передає РІА "Новини".

На вулицях Каракаса вже розпочалися народні гуляння на честь перемоги діючого президента. Юрби прихильників Уго Чавеса запускають феєрверки, розмахують червоними прапорами й сигналять автомобільними сиренами.

Нагадаємо, що в 2007 році пропозиція скасувати ліміт на кількість президентських строків для однієї людини вже виносилося на референдум разом із ще 68 виправленнями в конституцію країни, однак тоді воно не знайшло підтримки у виборців.

За матеріалами ВВС.RU, РІА "Новини"


Інші новини розділу