Дитяча агресія пов’язана з надмірним переглядом телепрограм Автор: Lesly · Опубліковано: 03.11.2009 16:48 · Розділ: Краса і здоров'я

Чим довше трирічні малюки переглядають телепрограми, тим більш агресивними вони стають, вважають американські дослідники. Навіть, якщо дитина гратиметься в кімнаті з ввімкненим телевізором, не спостерігаючи за подіями на екрані, - це також призводить до агресивної поведінки, хоча і в меншій мірі, ніж в першому випадку.

"Батьки повинні проявити розсудливість щодо перегляду телепрограм, - рекомендує Дженіфер Манганело, дослідниця з Університету а Олбані (Нью-Йорк, США). – Вони повинні обмежити час, який діти проводять перед блакитними екранами та звертати увагу на зміст телепрограм".

У ході дослідження, вчені спостерігали за 3128 жінками з 20 різних американських міст, у яких були діти, народжені в період 1998 по 2000 роки. Всі учасниці дослідження мали різну освіту, а близько третини з них ніколи не навчалися у вищій школі.

Дві третини матерів розповіли, що їхні діти в трирічному віці дивилися телевізор більше двох годин на день. А в середньому малюки щоденно переглядали телепрограми близько трьох годин. Крім того, телевізор, зазвичай залишався ввімкненим ще протягом п'яти додаткових годин кожного дня.

Після врахування всіх чинників, які можуть бути пов’язані з агресивною поведінкою, включаючи навіть депресії матерів, дослідники встановили, що перегляд телепрограм та перебування в кімнаті з ввімкненим телевізором залишаються суттєвими факторами виникнення агресивної поведінки, такої як, бійки між дітьми, безпричинна злість, непослух та крики.

Американська академія педіатрії взагалі не рекомендує дітям до двох років дивитися телевізор. А старшим дітям не варто засиджуватися перед блакитними екранами довше двох годин на день.

Дослідники виділяють кілька причин розвитку агресії в дітей при надмірному перегляді телепрограм. По-перше, діти можуть бачити насилля по телевізору і переносити його в реальне життя. Перегляд телепрограм забирає час, який можна було б використати для ігор або читання, які сприяють позитивному розвитку дитини.

"Однак ми все ще достеменно не знаємо, що відбувається насправді", - сказала Манганело, додавши, що в цій сфері необхідно проводити подальші дослідження, щоб встановити, як зміст телепрограм, а також ввімкнений телевізор впливає на дитячу психіку.

Джерело: chinadaily.com.cn


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.