SMS-спамерами зацікавилися криміналісти Автор: Lesly · Опубліковано: 03.11.2009 11:23 · Розділ: Події у світі

З 1 листопада у Фінляндії набули чинності нові законодавчі норми, згідно з якими вторгнення в приватне життя людини шляхом відправки спам-повідомлень на мобільний телефон вважається кримінальним злочином.

Відповідні зміни були внесені як до Кримінального Кодексу, так і до національного закону про конфіденційність електронних комунікацій. Тепер відправка графічних або текстових повідомлень з погрозами або домаганнями кваліфікуватиметься як злочинні дії. Раніше подібні норми стосувалися лише телефонних дзвінків аналогічного змісту.

За порушення цієї постанови законом передбачається покарання у формі штрафу, а в особливо злісних випадках - до шести місяців позбавлення волі.

Щоправда, такі повідомлення вважаються злочином тільки в тому у випадку, якщо автор повідомлення точно знав, що його адресат знаходиться у себе вдома, тобто надсиланням SMS було порушено "домашній спокій" особи, або, говорячи юридичною мовою, право на недоторканність житла.

Якщо людина отримує такі повідомлення, скажімо, на роботі, - це не розглядатиметься як злочин, навіть якщо SMS відволікають людину від виконання обов’язків, містять образи чи погрози.

Крім того, криміналісти не прийматимуть до уваги і випадки надсилання образливих повідомлень, якщо вони не повторюються. Однак, скільки саме злісних SMS можна вважати злочином, закон також не визначає.

Як коментують чиновники, в цьому випадку як злочинні можна кваліфікувати тільки систематичні дії, тобто для притягнення до кримінальної відповідальності необхідно кілька відправлених повідомлень.

Джерело: newsru.com


Інші новини розділу