Китайські озера опинилися під загрозою зникнення Автор: Lesly · Опубліковано: 03.11.2009 10:10 · Розділ: Екологія

Як наслідок нещадної промислової експлуатації, в Китаї щорічно пересихають близько двадцяти озер. В результаті, повідомляють екологи, за останні півстоліття країна втратила тисячі природних водойм.

Чжан Юнчунь, співробітник Нанкінського інституту проблем навколишнього середовища, повідомив журналістам, що за останні 50 років площа озер в Піднебесній скоротилася на 9,5 тис. квадратних кілометрів, а запас води в них упав більш ніж на 50 мільярдів кубометрів.

Сьогодні в Китаї нараховується близько 2,3 тисячі озер, площа кожного з яких перевищує один квадратний кілометр. Однак, якщо темпи їх зникнення утримуватимуться на такому ж рівні, фахівці прогнозують найгірше: вже через 100 років в країні не залишиться жодного озера.

Серед основних проблем, пов’язаних з цією ситуацією, екологи називають надмірне споживання води для потреб промисловості, штучне осушення водойм з метою розширення сільськогосподарських угідь та нещадне вирубування лісів, що призводить до обміління озер.

Крім того, існує ще одна проблема, яка потребує негайного вирішення - неконтрольовані викиди каналізаційних стоків. Забруднення води в такий спосіб призводить до швидкого збільшення популяцій мікроводоростей, які поглинаючи з води весь кисень, призводять до загибелі всіх інших мешканців озер. У свою чергу, порушення екологічного балансу водоймищ веде до їх стрімкого заболочування і, навіть, зникнення. За статистичними даними, внаслідок стрімкого розмноження мікроводоростей під загрозою опинилися 80% озер у басейні найбільшої річки в Китаї - Янцзи.

Джерело: rian.ru


Інші новини розділу