В Єгипті розробили правила носіння чадри Автор: Lesly · Опубліковано: 02.11.2009 15:49 · Розділ: Суспільство

Науково-дослідний центр університету Эль-Азхар (Египет), що є головним авторитетом в сфері сунітського ісламу прийняв остаточне рішення, щодо обставин, за яких жінці-мусульманці дозволяється ходити без чадри, або "нікабу" – вуалі, яка приховує практично все обличчя.

Постанова про те, коли носити "нікаб" викликала хвилю запеклих суперечок серед мешканців країни, населення якої є здебільшого мусульманським. Місцеві жінки покривають волосся "хіджабом", однак, стрімко зростає і кількість тих, хто повністю закриває обличчя, незважаючи на те, що це не є нормою.

А все почалося із вимоги шейха Мухамеда Сайєда Тантаві, глави Ель-Азхар, якою було зобов’язано одну з учениць зняти нікаб і яку спочатку в деяких засобах масової інформації витлумачили як пряму заборону. Однак, як представники університету уточнили пізніше, ця постанова торкалася тільки тих, хто навчається в жіночих класах.

Тепер правомірність цієї постанови підтвердив і дослідний центр при університеті, висловивши підтримку забороні носити найбільш консервативну форму вуалі в трьох випадках: в жіночому класі з викладачами-жінками, в екзаменаційній аудиторії, коли всі студенти та екзаменатори – жінки та в жіночих гуртожитках.

Нікаб асоціюється з найбільш консервативною течією в ісламі, до якого з пересторогою ставиться навіть уряд Єгипту, особливо після невдалої спроби радикальних ісламістів в 1990 році створити пуристичну ісламську державу.

Джерело: chinadaily.com.cn


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.