Іспанці планують побудувати готель в космосі Автор: Lesly · Опубліковано: 02.11.2009 14:10 · Розділ: Події у світі

Іспанська компанія Galactic Suite Ltd, що взялася відкрити перший готель у космосі повідомляє, що будівництво ведеться як і було заплановано і вже в 2012 році двері космічного відпочинкового центру відкриються для перших відвідувачів, яким, щоправда, за це задоволення доведеться викласти чималу суму.

Архітектори з Барселони, що працюють над проектом космічного курорту, розповідають, що за триденне перебування в готелі доведеться віддати 3 млн євро. У вартість включено навіть восьми-тижневий курс підготовки до польоту на тропічному острові.

Під час перебування в готелі, крім інших переваг життя в невагомості, гості зможуть спостерігати схід сонця 15 разів на добу та здійснювати навколосвітні подорожі через кожних 80 хв. До недоліків можна віднести, спеціальні костюми на липучках, які дадуть їм можливість повзати по кімнатах, приклеюючись до стін як Спайдермен.

<strong>З вікна космічного готелю...</strong> Фото взяте з сайту gizmag.com
З вікна космічного готелю... Фото взяте з сайту gizmag.com

Ксав’є Кларамон, президент Galactic Suite Ltd та колишній аерокосмічний інженер, розповів, що цей проект виведе компанію на передній план, сьогодні крихітної, проте з багатообіцяючим майбутнім, індустрії. Він вважає, що зовсім скоро космічні подорожі стануть звичайним явищем. "Думати, що років через 15 ваші діти зможуть провести вихідні в космосі – це цілком нормально", - додав він.

Зародження індустрії космічного туризму розпочалося з будівництва (яке зараз триває) в Нью-Мексико космодрому Америка, першого об'єкту у світі, запланованого для виконання "космічних" замовлень на комерційній основі. А британська космічна туристична фірма Virgin Galactic, буде організовувати суборбітальні космічні поїздки для всіх, хто готовий викласти за це 200 тис. дол. США.

Компанія Galactic Suite Ltd, заснована в 2007 році, планує розпочати свій проект із запуску на орбіту однієї станції, що обертатиметься на висоті 450 км над землею, долаючи 30 тис. км за годину, з можливістю прийняття на борт чотирьох гостей та двох астронавтів-пілотів.

<strong>Орбітальна станція.</strong> Фото взяте з сайту gizmag.com
Орбітальна станція. Фото взяте з сайту gizmag.com

"Коли ракета доставить пасажирів до станції, то приєднається до неї на три дні. Так ми забезпечимо туристам впевненість, що вони не полишені напризволяще. Через три дні пасажири повернуться до ракети, яка доставить їх на землю", - сказав Кларамон.

Такою можливістю вже зацікавилися близько 200 чоловік, а щонайменше 43 людини зарезервували місця. Що ж до успіхів Virgin Galactic, то тут вже 300 чоловік або оплатили поїздку, або ж зголосилися взяти в ній участь.

Однак критики поставили проект під сумнів: вони вважають, що часові рамки встановлені Galactic Suite Ltd є безпідставними, крім того, компанія не вказала чіткого джерела надходження коштів для фінансування багатомільярдного проекту.

Тим часом президент компанії-піонера повідомив, що мільярдер та водночас палкий прихильник космосу, який побажав залишитися невідомим, виділив 3 млрд. дол. США на втілення космічних задумів Galactic Suite Ltd.

Джерело: theaustralian.news.com.au


Інші новини розділу