Ватикан виступив проти святкування Хелоуїна Автор: Lesly · Опубліковано: 02.11.2009 12:11 · Розділ: Релігія

Ватикан намагається загальмувати зростання популярності Хелоуїна. Папа Бенедикт XVI назвав свято антихристиянським і небезпечним. Таке засудження прозвучало вслід критиці на адресу католицьких єпископів, що минулого тижня закликали батьків не допустити, щоб їхні діти переодягаються в привидів і гоблінів.

В статті під назвою "Небезпечні послання Хелоуїна", опублікованій в офіційній газеті Ватикану "L'Osservatore Romano" наводиться цитата експерта з богослов’я Джоана Маріа Каналса в якій говориться, що "Хелоуїн несе в собі "підводну течію" окультизму і є абсолютно антихристиянським."

Отець Каналс закликав батьків "пам’ятати про це і спробувати направити значення свята в здорове русло, до краси, а не до терору, страху та смерті.

Видання L'Osservatore подало як приклад для наслідування старання церков в Алькала де Енарес в Іспанії, де було вирішено провести молитву в ніч з п’ятниці на суботу.

До заклику приєдналася й інша впливова група католиків, Асоціація Папи Іоанна XXIII, назвавши Хелоуїн "великим сатанинським ритуалом." Свою позицію вони висловили так: "Ми звертаємося до всієї католицької громади не заохочувати це звернення до страшного і жахливого. Усі батьки і всі ті, хто дотримується світлих цінностей, повинні знати, що Хелоуїн - це поклоніння сатані, яке здійснюється приховано з допомогою характерних вечірок та ігор для дітей і дорослих".

Католицька церква в Італії кілька років поспіль без особливого ентузіазму спостерігала за святкуванням Хелоуїна. Альдо Бонаюто, голова відділу Католицької церкви з питань окультизму та сектантства, попередив батьків про небезпеку, що чигає на їхніх дітей, сказавши, що це святкування "пропагує культуру смерті".

Він додав: "Хелоуїн штовхає нові покоління до сприйняття дійсності крізь призму езотеричної магії, він підточує святі та духовні цінності через підступне проникнення в мистецтво окультичних тенденцій. В кращому випадку свято сприяє розвитку споживацького та матеріалістичного менталітету."

Джерело: dailymail.co.uk


Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.