Поруч з марсіанським кратером виявлено систему каналів Автор: Вікторія · Опубліковано: 30.10.2009 11:45 · Розділ: Наука

Фахівці НАСА, які вивчали знімки, зроблені міжпланетною станцією Mars Reconnaissance Orbiter, знайшли розгалужену мережу каналів біля кратера Хейла.

Марсіанські кратери, оточені каналами, раніше вважалися великою рідкістю. Вчені вже встигли запропонувати кілька нестандартних варіантів виникнення подібних систем; із запуском нових космічних апаратів кількість відомих кратерів такого типу почала швидко зростати.

Кратер Хейла має середній діаметр 137,5 км і розташований у точці з координатами 35,7˚ пд. ш., 323,4˚ сх. д. 7 жовтня 2007 року камера високої роздільної здатності HiRISE апарату Mars Reconnaissance Orbiter сфотографувала околиці кратера.

Фото взято з сайту compulenta.ru
Фото взято з сайту compulenta.ru

Деякі канали поблизу нього досягають 250 м завширшки, проте переважна їх частина має набагато менші розміри. На думку вчених, формування каналів безпосередньо пов'язане з утворенням кратера: удар розтопив великий обсяг підповерхневого льоду, в результаті чого на поверхні і з'явилися характерні сліди.

Фото взято з сайту compulenta.ru
Фото взято з сайту compulenta.ru

Якщо падіння об'єкта досить скромних розмірів могло вивільнити значний об'єм води, більш серйозні зіткнення, які траплялися на зорі існування Сонячної системи, повинні були, очевидно, випускати на поверхню Марса ще більше води. Звідси можна зробити висновок, що теплий і вологий клімат на планеті не був обов'язковою умовою утворення мережі марсіанських каналів.

Джерело compulenta.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.