Програма Google Earth допомогла американцю Натану Сміту знайти скарб Автор: Lussilda · Опубліковано: 13.02.2009 21:28 · Розділ: Нові технології

За попередніми оцінками, на судні, що затонуло в 1812 році, перебувають скарби на суму 3 млрд доларів США.

За інформацією журналу "Навколо Світу", Сміт за допомогою сервісу Google Earth виявив іспанську баркентину, що затонула в 1812 у Мексиканській затоці, неподалік від міста Рефуджіо, штат Техас.

Сам Натан – житель Лос-Анджелеса - давно займається музикою, історією, а за покликанням - мисливець за скарбами.

За словами Сміта, скарби через Інтернет він почав шукати після прочитання книги «Загублені скарби в американській історії», повідомляє Fox News.

Досліджуючи узбережжя Мексиканської затоки за допомогою супутникових карт, Сміт помітив у Баркентиновой бухті контур, що нагадує за формою відбиток черевика. Приїхавши до затоки, на дні якої, на його думку, лежить під товстим шаром піску затонула майже два століття назад іспанська шхуна Mercator (у перекладі Купець), Сміт почав обшукувати дно за допомогою металошукача. Прилад показав, що на цьому місці є золото і срібло.

Однак власники ранчо, де ймовірно знаходяться скарби, родина О'Коннор, заборонила проводити розкопки на їхній території. Юрист Рон Уокер, що представляє у федеральному суді інтереси сімейства, так пояснив цю заборону: "Власникам видасться неприпустимим, щоб хтось, що не володіє ні досвідом, ні вагомими доказами, вимагав дозволу на розкопки просто тому, що він помітив невідомий об'єкт із супутникової карти". Юрист назвав образливим те, що хтось може зайти на Google Earth, подивитися на карту, побачити корабель і заявити, що він хоче розкопувати чиєсь майно. "У них немає доказів", - додав адвокат.

Правозахисник Натана Сміта, в свою чергу, має намір оскаржити той факт, що дно бухти є власністю О'Коннорів. За техаськими законами, якщо юрист зможе довести, що бухта є судноплавною, його клієнт може вимагати допомоги інженерних військ США, щоб витягти скарби з-під води.

Як зазначає Fox News, навіть якщо суд дозволить Сміту розкопки і він що-небудь знайде, йому доведеться брати участь у нових судових розглядах. Приміром, зараз свою скаргу готує влада штату Техас, на території якого нібито знаходиться затонулий корабель. Крім того, досвід у відстоюванні своїх прав на затонулі скарби має і уряд Іспанії.

Джерела: МК, НОВИНАР


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.