Видано Кримінальний кодекс для дітей Автор: Вікторія · Опубліковано: 30.10.2009 11:08 · Розділ: Суспільство

У Санкт-Петербурзі видано комікс, призначення якого роз'яснити дітям частини статей Кримінального кодексу. Персонажі російських народних казок наочно показують хлопчикам та дівчаткам, які покарання чекають правопорушників у випадку скоєння злочину.

Ось вовк із сокирою за поясом схилився над кривавим трупом ягняти. Але на іншій сторінці сірий вже виє на місяць через грати. Барвистий малюнок, що ілюструє ст. 105 «Вбивство», супроводжується прислів'ям: «Кров не водиця: проллєш - не випарується».

На наступній сторінці два зайці намагаються розбити пам'ятник і забруднити його фарбою. Раптом з-за кам'яної брили з'являється богатир, а хулігани, підібгавши хвости, понуро опустили вуха. Поруч народна мудрість: «Хто розбив пам'ятник, той предків образив». І назва правопорушення - ст. 214 «Вандалізм». Несе заслужене покарання і Баба-яга, що продала зайцю і лисиці наркотичне зілля. Барану, за несправедливе ставлення до ведмежат, дістається від «тата-міші». А «двоє зі скриньки» дають прочухана ворону, що спробував цю скриньку вкрасти.

Всього на 34 сторінках збірника представлено 15 статей КК РФ, починаючи з вбивства і закінчуючи жорстоким поводженням з тваринами. Кожна стаття - це комікс із двох малюнків. На одному - злочин, на іншому - покарання. «Ми вибрали порушення, які найчастіше роблять підлітки», - пояснив Дмитро Ритов, директор інституту психології толерантності, автор та ідейний натхненник проекту. Книга, що вийшла накладом 1 тис. примірників, розрахована на школярів 10-12 років.

У цьому віці у дітей формується поняття про норми, прийняті в суспільстві, додає Ритов. «Ми хотіли доступною мовою застерегти дітей від непоправних помилок», - пояснив ініціатор проекту. Крім того, він висловив сподівання, що книгу (до неї додається комплект барвистих плакатів) будуть використовувати на уроках суспільствознавства. Однак комітет освіти Санкт-Петербурга не підтримав ініціативу: немає грошей.

- Більша частина тиражу лежить на складі. З'явилася надія, що наша праця не пропаде. Нещодавно книгою зацікавився комітет з соціального захисту Ленінградської області. Але це крихти. Потрібне державне замовлення, - говорить Ритов.

Це не перший випадок подібної пропаганди КК. Зведення законів для школярів вже створені в Нижньогородській, Ярославській та Магаданській областях.

Джерело trud.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.