Перелік суперкомп'ютерів поповнився новим гігантом Автор: Вікторія · Опубліковано: 30.10.2009 16:08 · Розділ: Нові технології

Національний університет оборонних технологій Китаю (NUDT) представив найпотужніший обчислювальний комплекс - суперкомп'ютер Tianhe. Tianhe («Чумацький шлях») побудований на базі 5120 чіпів AMD і 6144 - Intel. Вся установка важить приблизно 155 тонн і займає площу близько 1000 квадратних метрів.

Система володіє швидкодією в 563,1 терафлопса (трильйон операцій з плаваючою комою в секунду). З таким показником продуктивності комплекс міг би опинитися на четвертому рядку поточного рейтингу 500 найпотужніших суперкомп'ютерів світу, в якому, зараз лідирує суперкомп'ютер IBM Roadrunner, встановлений в Лос-Аламоській національній лабораторії Міністерства енергетики США. За одну секунду Roadrunner здатний виконувати до 1,105 квадрильйона операцій з плаваючою комою (петафлопс).

Пікова швидкодія Tianhe досягає 1,2 петафлопс; за цим показником комплекс поступається лише двом системам - вищезгаданому Roadrunner і суперкомп'ютеру Jaguar, змонтованому в Окриджській національній лабораторії Міністерства енергетики США.

Tianhe буде використовуватися для обробки сейсмологічних даних, в біомедичних дослідженнях, в аерокосмічній області і т. п. Розробники передбачають, що в рейтингу Тор500, який буде опублікований в листопаді, суперкомп'ютер, ймовірно, займе одну з верхніх сходинок.

Джерело xinhuanet.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.