В перегонах автомобілів на сонячних батареях перемогли китайці Автор: Вікторія · Опубліковано: 30.10.2009 10:27 · Розділ: Цікаві факти

Чотириденна гонка по дорогах Австралії Global Green Challenge 2009, в якій брали участь автомобілі, що працюють на сонячних батареях, завершилася перемогою команди японського Університету Токай.

Гонка стартувала в північному місті Дарвін і фінішувала на іншій стороні материка, в столиці штату Південна Австралія, Аделаїді. Протяжність ралі склала рівно три тисячі кілометрів; заявки на участь подали 32 команди з різних країн світу.

Фото взято з сайту science.compulenta.ru
Фото взято з сайту science.compulenta.ru

Японський автомобіль, який команда назвала Tokai Challenger, вийшов на дистанцію четвертим, показавши у кваліфікації середню швидкість 81,86 км/год. Однак вже наприкінці першого дня перегонів Tokai Challenger, захопив лідерство: найближчі конкуренти, колектив з Мічиганського університету (США) і голландська команда Nuon Solar Team, відставали на 17 хвилин. До кінця другого дня перевага японців зросла до 56 хвилин, а після третього дня суперники, відставали вже на 2 години 23 хвилини і втратили всі шанси на перемогу.

Фото взято з сайту science.compulenta.ru
Фото взято з сайту science.compulenta.ru

Tokai Challenger пройшов всю дистанцію за 29 годин і 49 хвилин, показавши середню швидкість 100,54 км/год. Другими до фінішу прийшли голландці, переможці чотирьох останніх перегонів, третіми - американці.

Японській команді вдалося уникнути поломок, якщо не вважати такою одну злетівшу шину. Tokai Challenger, за даними розробників, здатний розвивати швидкість до 150 км/год і оснащений сонячними панелями, загальна площа яких досягає шести квадратних метрів.

Джерело science.compulenta.ru


Інші новини розділу