У Норвегії знайдено дерева епохи вікінгів Автор: Вікторія · Опубліковано: 30.10.2009 09:53 · Розділ: Цікаві факти

Норвезькі вчені на південному заході країни виявили "муміфіковані" дерева, вік яких дозволяє стверджувати, що вони з'явилися ще в епоху вікінгів.

Близько чотирьох десятків шотландських сосен, вік яких становить не менше 850 років, знайдені серед існуючого до цього часу норвезького лісу. Місцеві фахівці кажуть, що в 1200-х роках народи, які населяли територію сучасної Норвегії, використовували подібні сосни для будівництва кораблів та будівель.

Всі 40 сосен, як вважають вчені, загинули природним шляхом, після того, як вік кожного з дерев досяг кілька сотень років, потім дерева були піддані штучній процедурі обробки, яка дозволила їм зберегтися під снігом, дощем, вітром і в умовах різкого перепаду температур ще вісім століть тому.

Вчені говорять, що в їхніх руках опинилися своєрідні "послання" від минулих поколінь. Дослідники впевнені, що мешканці території сучасної Норвегії штучно "муміфікували" деякі дерева. На сьогодні археологи з Норвезького університету науки та технології в місті Тронхеймі, не сумніваються, що дерева були навмисно підготовлені для багатовікового збереження, а не просто збереглися в силу тих чи інших причин.

За словами керівника досліджень, Терьє Туна, вивчивши хімічну структуру дерев можна буде не тільки сказати, як стародавнім вікінгам вдалося зберегти дерева, а й багато чого розповісти про тодішній клімат, температуру, швидкість росту дерев і газовий склад атмосфери.

Джерело wood.ru


Інші новини розділу