В аварії американського та російського супутників винен Пентагон Автор: Lussilda · Опубліковано: 13.02.2009 20:28 · Розділ: Суспільство

Представник Пентагону Брайан Уїтмен визнав помилку в розрахунках траєкторії американського комерційного супутника, який нещодавно зіштовхнувся з російським. Це зіткнення стало для військового відомства США повною несподіванкою

Про це повідомляє AFP.

За словами Уїтмена, "ми ніяк не очікували зіткнення. Неможливо відстежити рух всіх об'єктів на орбіті, і цей інцидент ще раз підтверджує необхідність тісного співробітництва між країнами в космічних питаннях".

За підрахунками фахівців, в даний момент на навколоземній орбіті перебувають близько 18 тисяч об'єктів. За оцінками астронома Джонатана Макдауела з американського астрофізичного центру, з моменту запуску в 1957 році першого радянського Супутника-1 на різні орбіти було виведено близько 6,6 тисячі апаратів. Зараз навколо Землі їх функціонує майже тисяча. Понад 220 з них - це комерційні супутники, інші - військові, розвідувальні й наукові. Решту – «космічне сміття».

Згідно з попередніми даними, в результаті зіткнення супутників утворилися дві "хмари" уламків, які тепер кружляють навколо планети на висоті від 500 до 1300 кілометрів.

Неподалік від цих уламків – на висоті близько 354-х кілометрів від землі – перебуває Міжнародна космічна станція (МКС), на борту якої несуть вахту два американські астронавти і один російський космонавт.

NASA повідомило, що ризик поразки МКС уламками, на даний момент, "досить невеликий", але він "підвищується". При цьому представник Пентагону зауважив, що ситуація "постійно змінюється ".

Офіційний представник NASA Джон Ембрик заявив, що екіпаж станції проінформований про небезпечну ситуацію. За його словами, ймовірно уламки супутників поступово будуть розлітатися в різні сторони, зіштовхуватися один з одним, внаслідок чого кількість шматків понівечених супутників буде збільшуватися. "Вся ця маса фрагментів з кожним обертом стане опускатися все нижче", - додав Ембрик.

В той же час, конструктори МКС, для попередження ураження станції космічним "сміттям", забезпечили станцію системами активного й пасивного захисту від уламків. Зокрема, МКС здатна маневрувати та ухилятися. За весь час існування станції, яка зробила вже понад 60 тисяч обертів навколо Землі, до такого маневру довелося прибігати вже вісім раз.

Згідно даним NASA, близько 20 супутників, що належать цьому відомству, можуть виявитися відносно близько від "хмар" уламків.

Нагадаємо, нещодавно російський супутник військового призначення зіштовхнувся з американським безпілотним апаратом. Начальник штабу Космічних військ Росії генерал-майор Олександр Якушин повідомив у четвер журналістам: "10 лютого 2009 року о 19.56 мск на висоті приблизно 800 кілометрів відбулося зіткнення космічних апаратів Іrіdіum (США) і російського космічного апарату "Космос-2251", - сказав Якушин.

За його словами, супутник Іrіdіum - апарат комерційному зв'язку, запущений в 1997 році. А "Космос-2251" – російський супутник, виведений на орбіту в 1993 році. В 1995 році цей космічний апарат усунений зі складу російського орбітального угруповання і з того часу не використовується. В результаті зіткнення супутник Сполучених Штатів був повністю зруйнований, на орбіту вилетіла величезна кількість уламків.

Якушин також повідомив, що російські засоби контролю космічного простору також відстежують рух фрагментів супутників.

За матеріалами Lenta.ru, Кореспондент


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.