Продовженням роду людського займеться наука Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.10.2009 11:46 · Розділ: Наука

Американські вчені заявляють, що змогли в лабораторних умовах створити з людських стовбурових клітин статеві. Відкриття вже називають сенсаційним. Припускають, що завдяки цьому в майбутньому назавжди зникне проблема безпліддя, причому як чоловічого, так і жіночого. Але етичний бік питання вже викликав бурхливу дискусію.

Відкриття полягає в наступному: у чоловіка та жінки беруться стовбурові клітини - це свого роду будівельний матеріал людського тіла. А отримати їх можна навіть зі шкіри. З них в лабораторії створюється чоловічі та жіночі статеві клітини. А процес штучного запліднення вже давно не новина.

Це відкриття дає надію тисячам пар по всьому світу. Ті, хто через серйозні хвороби раніше не могли мати дітей, тепер отримають шанс. З іншого боку, виникають серйозні питання етики і навіть безпеки. "Ми йдемо проти природи, - вважає професор Кембриджського університету, Азім Сурані. - Крім того, це створює цілий спектр біологічних ризиків, наприклад, мутації".

Справді, відкриття дає можливість створити людину з пробірки. Тобто реальні люди від процесу відтворення можуть бути повністю відсторонені. Вчені наполягають: ми не уявили себе творцями, головна мета - допомогти людям. "Ми не намагаємося створити людину, а дати можливість стати батьками тим, хто вже втратив цю надію", - говорить професор університету Ньюкасла, Карім Найєрія.

Сьогоднішнє відкриття - тільки початок довгого шляху. Випробування займуть ще щонайменше п'ять років. Дослідження будуть йти відразу в декількох напрямках. Фахівці, зокрема, спробують за допомогою такого лабораторного "зачаття" позбавити людину від генетичних захворювань. Але чи зможе наука вчасно зупинитися, а головне коли настане це "вчасно", на ці питання у вчених відповідей немає.

Джерело vesti.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.