З мису Канаверал стартувала ракета майбутнього Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.10.2009 11:16 · Розділ: Суспільство

28 жовтня з космодрому на мисі Канаверал у Флориді стартувала стометрова ракета-носій Ares IX. В майбутньому вона повинна замінити шатли, що нині доставляють астронавтів у космос. Проект Ares вартістю понад 450 млн. дол. США має прийти на зміну колишній програмі NASA, якою було передбачено доставку астронавтів у космос на шатлах. Їхні польоти будуть припинені наступного року у зв'язку із закінченням терміну експлуатації космічних кораблів.

Як повідомляє Reuters, випробувальний запуск пройшов успішно. Ракета піднялася на висоту 45 км, розвинувши швидкість, що вп'ятеро перевищує швидкість звуку. Потім, як і було заплановано, вона впала в Атлантичний океан, де її підбере корабель NASA. "Це було просто неймовірно, це було фантастично. У мене виступили сльози", - сказав Боб Кабана, директор космічного центру ім. Кеннеді, після успішного запуску.

Нові ракети стануть на довгі роки основним і єдиним засобом доставки астронавтів у космос. Раніше передбачалося, що перший політ з людьми на борту ракета зможе здійснити в 2013 році, однак, як зазначають експерти, NASA не встигне ввести ракету в дію до цього часу. Ймовірно, це відбудеться в 2016 році, а до того часу США користуватиметься послугами російських кораблів.

Джерело rambler.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.