Навіть одна сигарета "вбиває" судини Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.10.2009 10:36 · Розділ: Краса і здоров'я

На Канадському конгресі з серцево-судинних захворювань Стелла Даскалополу (Stella Daskalopoulou) з Університету Макгіла (McGill University) представила доповідь про вплив однієї сигарети на еластичність артерій. За її даними, нічого хорошого курців навіть після викурювання однієї сигарети не чекає.

Еластичність судин - важлива характеристика, що впливає на функціонування організму. При стресових ситуаціях, таких як підвищення тиску, вони повинні реагувати розширенням, проте, паління є одним з факторів, що знижує цю здатність. У результаті створюється надмірне навантаження на серце та судини, що призводить до фатальних наслідків.

В експерименті, проведеному вченими, взяли участь люди які палять і не палять у віці від 18 до 30 років. Спочатку у них виміряли еластичність трьох артерій - променевої (в руці), сонної (в шиї) і стегнової (у нозі), попередньо зобов'язавши курців утриматися від нікотину протягом 12 годин. Ці виміри були прийняті за «нульовий» рівень, відносно якого можна було судити про рівні динамічних змін. Через деякий час учасники експерименту знову проходили вимірювальні процедури після зміни декількох параметрів. Перший параметр - фізичне навантаження, еквівалентне, за заявами дослідників, підйому по сходах або пробіжці за автобусом. Другий параметр визначався таким чином: учасники знову піддавалися певному фізичному навантаженню, однак, курці перед тим викурювали одну сигарету. Зрозуміло, що для некурящих цей параметр не змінювався.

Після фізичного навантаження еластичність судин некурящих людей збільшувалася на 3,6%, а от для курців після однієї сигарети і фізичного навантаження все було досить погано: еластичність їх судин зменшувалася на 24,5%. Не слід чекати покращення і при вживанні жуйки з вмістом нікотину - еластичність судин в цьому випадку падала на 12,6%.

Якщо ж «любитель подиміти» не курив перед вправами, то еластичність зменшувалася на 2,2%. І зовсім ніякої різниці не було в тому випадку, якщо учасники (незалежно курці чи ні) не піддавалися навантаженням - зміни еластичності судин не відбувалося. Втім, не варто особливо радіти - досліди проводилися на молодих людях. У людей старшого віку, після викурювання сигарети, зміни в судинах обов'язково відбуваються, стверджує Даскалополу.

Канада - одна з тих країн світу, де ведеться активна боротьба з курінням і де цій проблемі приділяється багато уваги. З 4 серпня 2007 року в Канаді заборонено використання в назвах сигарет слова «легкі». Як заявив тоді міністр охорони здоров'я країни, Алан Рок, «це слово може привести покупців до небезпечних думок, що подібні сигарети не такі шкідливі, як їхні побратими-важковаговики, а це не відповідає дійсності». Втім, вчені впевнені, що виробники сигарет все одно обдурять покупців, тому для порятунку людей від легального наркотику потрібні радикальні заходи.

Джерело donbass.ua


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.