Нейролептики викликають ожиріння Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.10.2009 16:54 · Розділ: Медицина

Третина дітей і дорослих у США, які приймають нейролептичні препарати, швидко набирають зайву вагу.

Ожиріння діагностується у них вже через 11 тижнів після початку курсу лікування. Надмірна вага збільшує ризик розвитку у пацієнтів діабету і серцевих захворювань.

Нейролептики призначають при біполярному розладі і шизофренії, а також при аутизмі, синдромі дефіциту уваги та інших поведінкових проблемах. Найчастіше ожиріння провокують абіліфай, ріспердал, сероквель і зипрекса.

Дослідники спостерігали за 272 хворими дітьми і підлітками у віці від 4 до 19 років і з'ясували, що препарат зипрекса викликав найбільший набір ваги: через 11 тижнів учасники дослідження поправлялися в середньому на 8,5 кг. Ті, хто приймав сероквель, набрали 6,1 кг зайвої ваги; ріспердал привів до набору 3,5 кг, а абіліфай - 4,4 кг. В цілому 10-36% пацієнтів під час курсу лікування стали товстими або вгодованими.

Проте, як зазначають фахівці, дія ліків була різною. Так, від зипрекси у дітей сильно змінювався метаболізм, через що підвищувався вміст у крові цукру, холестерину і тригліцеридів. Як наслідок, у них збільшувалася ймовірність виникнення діабету і проблем із серцем. А абіліфай, хоч і викликав набір зайвої ваги у дітей, але не збільшував рівень холестерину і цукру в крові.

Джерело yahoo.com


Інші новини розділу