Стародавні величезні бобри не гризли деревину Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.10.2009 13:32 · Розділ: Природа

Бобри, що жили на території Північної Америки за часів останнього льодовикового періоду, відрізнялися від нині існуючих не тільки розмірами, а й раціоном. Розповідь про їхні особливості представили на засіданні геологічного товариства Америки (Geological Society of America) вчені з університетів Мічигану (Michigan State University) і Вісконсіна (University of Wisconsin).

Вимерлий вид бобрів Castoroides ohioensis був одним з представників мегафауни минулого. Знайдені скам'янілості свідчать, що стародавні предки були майже в два рази більші за сучасних родичів і важили близько 60-100 кілограмів.

<strong>Castoroides ohioensis практично вдвічі перевищували за розмірами сучасних бобрів.</strong> Фото взяте з сайту nature.ca
Castoroides ohioensis практично вдвічі перевищували за розмірами сучасних бобрів. Фото взяте з сайту nature.ca

Катрін Янса (Catherine Yansa) та її колега, професор Пітер Джейкобс (Peter Jacobs) вивчили останки Castoroides ohioensis, виявленого на одній з ферм штату Вісконсін. Радіовуглецеве датування показало, що жив цей звір приблизно 14,5 тисячі років тому.

Судячи зі зразків пилку і викопних залишків рослин, знайденим навколо кісток, в ті часи в цих місцях було холодно, територію в основному займали болота, а дерев було небагато. Крім того, зуби Castoroides ohioensis дуже сильно відрізнялися від зубів сучасних бобрів. Все це навело вчених на думку про те, що і раціон стародавнього гіганта відрізнявся від дієти нинішніх його родичів, що поїдають в основному кору і камбій дерев.

Палеонтологи висвердлити частину кістки з щелепи стародавнього бобра і досліджували її на предмет того, яку їжу вживала тварина. Це можна встановити по співвідношенню ізотопів вуглецю. Аналіз показав, що Castoroides ohioensis і справді навряд чи харчувався наземними рослинами (такими як дерева), швидше за все, він вживав в їжу водні рослини, наприклад водорості з довколишнього ставка. "Можна сказати, що ці величезні бобри були більше схожі на гіпопотамів", - припускає Янса.

До речі, дослідження більш ранніх відкладів цього регіону показали, що трохи пізніше клімат в цих місцях пом'якшав і суші, а отже, і лісів, ймовірно, стало більше. Вони поступово витіснили більшу частину заболочених земель, надаючи все більше місця для проживання сучасним бобрам.

Джерело membrana.ru


Інші новини розділу