Алкоголь стимулює розвиток раку Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.10.2009 13:03 · Розділ: Краса і здоров'я

Фахівці з Медичного центру при Університеті Раша (Rush University Medical Center), що в США, довели, що алкоголь підсилює певні клітинні процеси, пов'язані з розвитком пухлини та її перетворенням в злоякісну, здатну давати метастази.

Вчені припустили, що під дією алкоголю в ракових клітинах реалізується програма так званого епітеліально-мезенхімального переходу (ЕМП), яка відіграє найважливішу роль на стадії ембріонального розвитку організму, але також може ініціювати патологічні процеси - метастазування. Підтвердження цієї здогадки було отримано в ході експериментів з популяціями клітин раку молочної залози і товстої кишки.

<strong>Знімок внутрішньої області товстої кишки людини, хворої на рак, викликаний захворюванням хаотичного росту клітин, яке формує нерівну поверхню.</strong> Фото взято з сайту sciencephoto.com
Знімок внутрішньої області товстої кишки людини, хворої на рак, викликаний захворюванням хаотичного росту клітин, яке формує нерівну поверхню. Фото взято з сайту sciencephoto.com

Обробивши клітини спиртом, дослідники спостерігали за появою біохімічних індикаторів ЕМП. Основну увагу автори приділили пошуку ознак активності транскрипційного фактора Snail, який контролює процес ЕМП та, при підвищенні рівня експресії, викликає формування пухлин у мишей, а також рецептора епідермального чинника зростання. Епідермальний фактор росту прискорює розростання клітин і також може сприяти розвитку раку.

Як з'ясувалося, спирт успішно активував ці та деякі інші механізми ЕМП. Оброблені клітини «вели себе» як метастатичні: розривали щільні з'єднання із сусідніми клітинами, готуючись до міграції.

Крім того, вченим вдалося визначити, що аналогічні зміни алкоголь викликає і в здорових клітинах кишкового епітелію. Це доводить, що вживання алкоголю може ініціювати розвиток раку.

Джерело 66.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.